Největším úskalím v utkáních s herně slabším soupeřem bývá podvědomé podcenění soupeře.

Rakovnická děvčata si naštěstí tuto skutečnost uvědomila hned v prvním setu, když po vyrovnaném průběhu úspěšně zvládla koncovku a ujala se vedení v utkání. Od druhého setu se hra rakovnického týmu zpřesnila a ihned se ukázal rozdíl v herní kvalitě obou týmů. Jednoznačný průběh měly pak i úvodní dva sety odpolední odvety.

Třetí set byl po změnách v rakovnické sestavě opět vyrovnaný, ale po dvojím střídání děvčata zabrala a ukončila i druhé utkání bez ztráty setu.

Tábor– Rakovník 0:3, 0:3 (-22,-13,-19), (-17,-12,-22). VK Rakovník: Skoupá, Hájková, Krejzová, Kolářová, Osvaldová, Mejtská, Psohlavcová, Biňovcová.