Ráno se pod křivoklátskými hradbami prezentovalo celkem devět družstev.
„Přijela celá česká extraligová špička včetně loňského mistra a vítěze prvního ročníku Liberce, letošního úřadujícího mistra ČR Jihostroje a dalších, první ligu zastupoval Chomutov nebo dva celky Benátek. Letos to sice nebylo s mezinárodní účastí, ale za to se hrál opravdu špičkový volejbal,“ řekl k turnaji Tomáš Pavlík.
Už dopolední dvě základní skupiny proběhly v režii papírových favoritů. Z áčka (5 týmů) s jediným ztraceným setem postoupil mistrovský Jihostroj, který doprovodilo Kladno. Z béčka (4 týmy) pak šel dál suverén Příbram a obhájce loňského vítězství Liberec.
O celkové sedmé místo si zahrál Chomutov, který dokázal ve skupině porazit i extraligové Ústí nad Labem, ale na českobudějovický EGE už nestačil, a tak si dal odvetu právě s Ústím. Vítěz EGE pak čekal souboj o páté místo proti Benátkám A, které přešly přes Severočechy. Důležitější ale byl horní pavouk, kde v semifinále bojoval Jihostroj s Libercem a Příbram proti Kladnu. Zatímco Jihočeši se museli v duelu o finále hodně zapotit, aby vyhráli 2:1, Kladno celkem rychle podlehlo Příbrami 2:0. Pak ale nabídlo soupeři o 3. místo z důvodu zranění v týmu losování střiháním a prohrálo. Bez boje tak třetí místo připadlo Jihostroji, čtvrté Kladnu.
Ve velkém finále se v Křivoklátě představila Příbram a Liberec. Vojáky ale zřejmě slunce nad hradem vyčerpalo natolik, že i přes velmi obětavý výkon nedokázali zabránit porážce 2:0 a po roce kralování pustili na křivoklátský trůn tým Příbrami.