VK Rakovník - TJ Semily: 1:3 (-21, -20, 23, -23), 3:1 (20, -25, 14, 17)

Volejbalisté Rakovníka hned od úvodu první sady působili vlažným dojmem a volejbalová kvalita odpovídala tomu, že se hraje souboj týmů na chvostu tabulky. První dva sety se hosté nemuseli příliš snažit, když jim luxusní vedení vždy nabídli domácí svými hrubými chybami. Až třetí set snesl výkon domácích přísnější měřítko, když dokázali několika přesnými bloky dostat soupeře pod sebe. Čtvrtý set pak sice domácí o dva body vedli, ale koncovka už byla vyrovnaná a další dvě hrubky na síti znamenaly vítězství hostujícího týmu.

Odpolední odveta se nenesla zrovna v klidném duchu. Koncovku úvodní sady totiž hrubě ovlivnil rozhodčí, naštěstí ve prospěch domácích, když semilským rozdal dvě žluté a dokonce i dvě červené karty. Domácí se ve druhém setu ještě zalekli vítězství když nezvládli koncovku, další dva sety již ale vyzněly jednoznačně pro rakovnické a ti po ne příliš pohledném sportu vítězí.

Situace volejbalistů Rakovníka v tabulce druhé ligy je i nadále kritická a potřebují vyhrát v Mladé Boleslavi a poté doma s Libercem, na který nyní ztrácejí jeden bod.

VK Rakovník: Petr Jakovec, Karel Michal, Jan Šonka, Tomáš Holý, Zdeněk Pekař, Martin Ibl – libero Jan Vlach, Tomáš Mužík, Jiří Fojtík, Lukáš Mazánek, Jiří Jánský. Trenér: L. Štíbr

TOMÁŠ HOLÝ