TJ Semily - VK Rakovník
1:3 (16, -23, -17, -25)
3:0 (14, 22, 12)

Zápas dvou posledních týmů v soutěži se odehrál na půdě Semil, kam dorazil tým z Rakovníka. V prvním utkání se rozhodně nedalo hovořit o divácky pohledném volejbale. Rakovničtí tápali především v prvním setu, který naprosto odevzdali soupeři. V začátku druhého setu také dominoval domácí tým, ale Rakovničtí se zlepšili především na přihrávce a hrát tak mohli také středoví hráči Řehoř s Holým. V napínavé koncovce urval vítězství pro hosty Petr Jakovec nekompromisním útokem z kůlu. Tento hráč výrazně promluvil do vývoje zápasu také ve třetím setu, kdy hned čtyřikrát po sobě zaúřadoval na bloku a prakticky tak zlomil odpor domácího týmu. Čtvrtý set byl tak v režii hostů a až díky dětským chybám, které dokázali v závěru setu vyprodukovat, jsme byli svědky další nervydrásající koncovky, kterou však nakonec vyřešil Holý tvrdým útokem středem sítě.

Hosté začali v odpolední odvetě opět velmi chladně a v poměrně bouřlivé atmosféře si situace mnohdy žádala hozený ručník. Až ve druhém setu Rakovničtí zachytili vývoj a drželi se bodově s domácími. Hostující tým se ale i nadále trápil s přihrávkou a nedařilo se ani kůlovým útočníkům, kteří běžně naráželi na poctivě hrající obranu na síti v podání domácího celku. Ti si koncovku druhého setu pohlídali a když následně hostující trenér výrazně zamíchal se sestavou, byl z toho ve třetím setu debakl 25:12.

VK Rakovník je tak sice stále na předposlední pozici, ale na osmý tým ztrácejí naši hráči již tři výhry.

VK Rakovník: Tomáš Mužík, Tomáš Holý, Zdeněk Pekař, Petr Jakovec, Jan Šonka, Martin Tokič – libero Jan Vlach, Jiří Fojtík, Martin Ibl, Filip Řehoř, Jiří Jánský, Lukáš Mazánek.
Trenér: Luděk Štíbr

Ve čtrnáctém kole se rakovničtí volejbalisté představí na domácí palubovce proti Mladé Boleslavi. Utkání se hrají v sobotu od 11 a 15 hodin. Přijďte domácí mužstvo podpořit v dalším boji.

TOH