Práci měli navíc znesnadněnou četnými absencemi. Zázrak se nekonal a Rakovničtí projeli oba zápasy 3:0 na sety. Na výhru čekají již 3 měsíce.

Také čtěte: Vězni z Oráčova se práci rozhodně nebrání, zájem má více než polovina

„Roztoky jsou druhé a navíc byly v relativně silné sestavě, měly tam kluka, který dříve hrával i extraligu, takže byly jasným favoritem, což i potvrdily. Navíc nás tam jelo pouze šest, máme totiž hromadu zraněných, nemocných a ještě je někdo i na horách, takže jsme jim nemohli nijak čelit. Přesto jsme nehráli úplně špatně, ale nestačilo to a přejeli nás," zhodnotil další dvě prohry rakovnický volejbalista Jiří Fojtík.

Domácí favorit se v úvodní sadě podle očekávání dostal velice rychle do vedení, které navyšoval až na konečných 25:16. Podobně tomu bylo i v druhém setu, který skončil stejným výsledkem. Vyrovnanější byl pouze třetí set, přesto byly Roztoky po celou dobu mírně napřed a náskok tří bodů udržely až do konce – 25:22.

Nepřehlédněte: Basketbalisté nezvládli souboj o titul, přesto mohou postoupit

Podobný obraz hry nabídlo i odpolední utkání. Rakovničtí po celý průběh tahali za kratší konec a po setech 25:19, 25:19 a 25:15 prohráli opět 3:0. V tabulce zůstávají nadále předposlední, když ztráta na sedmou Vlašim narostla již na 13 bodů.

VK Rakovník: Fojtík, Zelený, Šteidl, Procházka, Laubr, Malý.