TJ Lokomotiva Česká Lípa - VK Rakovník: 3:0 (20, 21, 15), 3:2 (-18, 18, -23, 20, 10)

Volejbalisté Rakovníka v posledním dvojzápase sezóny živili naději na účast v baráži velmi krátce. Hned od úvodních míčů prvního zápasu bylo evidentní, že Česká Lípa rozhodně tento duel nebude chtít vypustit a hostům prakticky nedala šanci. Dva sety Rakovničtí ještě se soupeřem drželi krok, ale třetí set byl hitparádou útočných servisů domácích a ti tak po zásluze vyhráli 3:0.

Do odpolední odvety nastoupili domácí hned se šesti změnami v sestavě a především absence nahrávače Javůrka byla citelná. Hosté z Rakovníka ucítili šanci a když přidali především kvalitní blok Jakovce i Mužíka, radovali se z vedení 1:0 na sety. Českolipští vrátili na palubovku téměř plnou sestavu z prvního zápasu a druhý set opět dominovali.

Zápas nakonec dospěl až do pátého setu, který byl v začátku ještě vyrovnaný, ovšem domácí opět potvrdili, že umí útočit velmi tvrdě a hostům z Rakovníka postupně ujeli až na rozdíl pěti bodů. Rakovničtí volejbalisté se tak loučí s druhou ligou porážkou 3:2 od České Lípy, která nakonec končí na druhém místě.

VK Rakovník: Petr Jakovec, Jan Šonka, Tomáš Holý, Filip Řehoř, Tomáš Mužík, Martin Ibl – libero Jiří Fojtík, Lukáš Mazánek, Jiří Jánský, Zdeněk Pekař. Trenér: L. Štíbr.