VK Rakovník - VK Prasyl Mladá Boleslav 3:2 (-21,-25,14,8,12); 3:0 (13,21,17)

Cíl byl jednoznačný. Mužstvo chtělo potvrdit dobrou formu z utkání v Karlových Varech. To se nakonec povedlo, i když to ze začátku nevypadalo vůbec dobře. „Udržovali jsme si tříbodový náskok, ale přesto byla naše hra oproti minulému týdnu taková kostrbatá, neklidná.

Soupeř toho využil, několikrát nás ubránil na síti, my jsme něco vyházeli a Mladá Boleslav rázem vedla 1:0,“ posteskl si trenér VK Rakovník Jan Malina. Ani druhý set se jeho svěřencům nepovedl. Po zbytečných chybách se štěstí přiklonilo na stranu hostů z Mladé Boleslavi, kteří druhý set vyhráli těsně 27:25.

Až za stavu 0:2 se domácí probrali a začali náskok hostů stahovat. „Celý tým začal tedy opět pozitivně fungovat. Projevilo se to celou zlepšenou obranou, a to zejména na bloku. Výsledek 25:14 byl přesvědčivý. Ve stejném tempu jsme pokračovali i ve čtvrtém setu,“ komentoval průběh zvratu v dopoledním utkání Malina.

V pátém zkráceném setu se bojovalo o každý míč. Boleslavští už vedli 10:9, ale Rakovničtí nesložili zbraně a vydařeným příjmem a dobrým blokem obrátili vývoj skóre v posledním dopoledním setu.

„Přestože Mladá Boleslav nebyla údajně kompletní, tak toto vítězství je cenné, protože jsme museli otáčet stav 0:2 na sety a hlavně jsme byli ve volejbalové nepohodě. A z té jsme se postupně dokázali dostat. Za zmínku stojí našich 22 bloků na zem,“ nechal se slyšet trenér VK Rakovník Jan Malina.

Odpolední duel se nesl ve zcela jiném duchu. Mladoboleslavští už nekladli takový odpor, mužstvo pod trenérem Malinou je totálně přehrálo. První set vyhrál jednoznačně VK Rakovník 25:13, v tom druhém už hosté trošičku více „zlobili“, ale i tento set Rakovník zvládl poměrem 25:21. A žádné převraty se v závěru utkání neděly.

Rakovničtí v poklidu dohráli i třetí set a bez větších servítek jej dovedli do zdárného konce 25:17.

VK Rakovník: Celerýn, Kuboš, Gucký, Kučka, Přibyl, Petrůj, Fojtík. Střídali: John, Jakovec, Ligiera, Mužík. Odpoledne: Celerýn, Kuboš, Gucký, Jakovec, Přibyl, Petrůj, Fojtík. Střídali: Kučka, Mužík. Trenér: Jan Malina.