První set byl poměrně vyrovnaný až do koncovky, která se povedla lépe domácí Zruči a ta se ujala vedení. Druhá sada byla v první polovině rovněž vyrovnaná, až se domácím hráčkám povedlo dát deset podání v řadě, čímž rozhodly (25:14). „Vůbec jsme se nemohli dostat do hry. Hledali jsme recept, jak soupeři čelit. Jedno plus to nakonec mělo. Všimli jsme si totiž, že jejich podání letí hrozně dlouho až na koncovou čáru. Tak jsme ve třetí sadě zkusili jejich taktiku a rázem se celá hra změnila,“ povšiml si trenér VK Rakovník Jindřich Medek.

Domácím dělal příjem rakovnického podání velký problém a ještě v koncovce třetí sady vedly hostující hráčky 25:24. Další podání se však Rakovničankám nepovedlo, Zruč se chytila příležitosti a dvěma body rozhodla.

Svěřenkyně Jindřicha Medka pokračovaly v druhém utkání v taktice z třetí sady, snažily se dávat co nejdelší podání a hned zkraje se dostaly do vedení 7:0. Domácí volejbalistky se tak dostaly pod tlak, ubraly na podání a rakovnický VK dotáhl set do vítězného konce (25:14). Druhá sada byla vyrovnaná a zručské hráčky ji získaly v koncovce. „V té byly domácí hráčky lepší v útoku. Bohužel, my jsme tam měli pár ne úplně ostrých smečů, což nakonec rozhodlo,“ uvedl Medek.

Ve třetí sadě se Rakovničanky vrátily k dlouhému podání a rozhodovala opět koncovka. V ní byly hostující hráčky lepší na síti, zablokovaly spoustu míčů a lépe se jim vedlo i na smeči. „Ve čtvrtém setu nám trošku docházely síly, protože mezi zápasy byla jen pětadvacetiminutová pauza. Holkám asi chybělo oblíbené občerstvení na Chalupě, kde si dají něco vydatného,“ usmíval se rakovnický kouč.

Jeho svěřenkyně ubraly na servisu, hráčky Zruče naopak začaly hrát pestřejší hru u sítě. Používaly jak vytloukání bloků, tak i tvrdé smeče na šířku a vyrovnaly stav setů na 2:2. Lépe začala Zruč i pátý zkrácený set, hostující hráčky neustále dotahovaly, ale na obrat již neměly síly, padly 11:15. „Je to škoda, mohli jsme se dostat před Komárov, ale ještě není nic ztraceného. Ve hře je stále ještě 18 bodů,“ dodal Medek.

VK Rakovník: Chládková, Horníková, Štorchová, D. Psohlavcová, T. Psohlavcová, Michalová, Dašková, Skoupá.