První zápas měl překvapivě hladký průběh. Domácí hráčky byly od úvodu jasně lepší, opíraly se o výborné podání a dobře smečovaly a první set ovládly 25:14. Druhá sada byla ještě jednoznačnější, Rakovničanky si hned v úvodu vypracovaly náskok, který navýšily až na konečných 25:8. Také třetí set začaly mnohem lépe hráčky v tmavě modrém. Dobříš zlobila až v závěru sady, ale stačilo to jen ke korekci. Domácí zvítězili 25:18 a 3:0 na sety. „První utkání bylo jasnou záležitostí. Šlo nám víceméně všechno, zatlačily jsme na podání a bez problémů si vítězství pohlídaly,“ byla nadmíru spokojena s úvodním duelem rakovnická volejbalistky Šárka Horníková.

Do odpoledního duelu Rakovničanky lehce prostřídaly sestavu, Dobříš na domácí vlétla a první set ovládla 25:21. „Odpoledne jsme to prostřídaly, chtěly jsme zapojit i mladší holky, nahrávat šla Adéla Růžičková, které je šestnáct a bylo to přece jen znát. Nemá tolik zkušeností, jako třeba Dana Psohlavcová, takže jí to trochu lítalo, ale my jsme jí měly pomoci, trochu to podržet a to tam také nebylo. Začaly jsme vyhazovat, kazily jsme podání a už jsme si tolik nevěřily,“ vysvětlila příčiny herního útlumu domácích Horníková.

Drama pokračovalo, domácí volejbalistky opanovaly druhou sadu 25:16 a srovnaly. Dobříšanky však cítily šanci a Rakovničankám zle zatápěly. Ty nakonec získaly třetí set až v koncovce (27:25). Čtvrtá sada ovšem jasně patřila Dobříši, jež vyhrála 25:15 a do tiebreaku tak vstupovala v psychické výhodě. Zkrácený pátý set byl velmi vyrovnaný, štěstí se nakonec usmálo na Rakovničanky, které ho získaly 15:13 a do tabulky krajského přeboru I. třídy si připsaly další tři body. "Dobříš se odpoledne rozehrála, hlavně jejich vysoká hráčka s číslem osm, které to v prvním duelu tolik nešlo. My naopak nadělaly spoustu chyb, proto byla hra vyrovnaná až do konce. Hostující hráčky toho opravdu hodně vyčapaly, v poli hrály dobře a výměny byly velmi dlouhé. Naštěstí jsme tiebreak zvládly,“ oddechla si rakovnická volejbalistka.

VK Rakovník: Jiříková, T. Psohlavcová, D. Psohlavcová, Horníková, Chládková, Štorchová, Medzihorská, Dašková, Růžičková. Trenér: Jindřich Medek.