„Odehráli jsme bezvadné dva zápasy proti lídrovi soutěže a upřímně řečeno, jsme se na to i docela dost připravili. Odhadli jsme, jak budou hrát a zaměřili jsme na to trénink. A vyšlo nám to na jedničku, protože holky dodržely přesně to, co jsme si naplánovali. Všem hráčkám patří velká pochvala,“ zářil trenér VK Jindřich Medek.

Ten zvolil stejnou sestavu, jako v druhém vítězném utkání v Benešově a jak se ukázalo, udělal velice dobře. Rakovnické volejbalistky si hned po úvodním podání tvořily náskok, když pouze v první sadě dokázaly hostující hráčky celkem držet krok. Zbylé dva sety už ale bylo jednoznačné a nečekaně hladká výhra byla na světě. „Holky do puntíku dodržovaly taktické pokyny. Riskovaly podání, stavěly bloky tam, kde se dalo tušit největší nebezpečí od soupeřek a taktika nám vycházela výborně,“ mnul si ruce rakovnický kouč.

V odpoledním duelu sice Rakovničanky po úvodní vítězné sadě dovolily soupeřkám vyrovnat, ale žádné drama se nekonalo. Zbylé dva sety ovládly 25:21 a 25:13, čímž jasně naznačily, že se s nimi v boji o konečné prvenství musí počítat.

„Druhý duel byl podobný. Prostřídali jsme všechny hráčky, co jsme měli k dispozici a i náhradnice dodržely vše, co jsme si řekli. Soupeř byl dost překvapený, diváci byli spokojení a hra byla fakt bezvadná. Určitě to byl náš nejlepší výkon v sezoně,“ dodal spokojený Medek.