VK Rakovník A
- Lokomotiva Česká Lípa
0:3 (-20,-23,-14)
3:1 (24, 23,-23,18)

Tradičního rivala II. ligy přivítali ve sportovní hale rakovničtí volejbalisté. Tím byl celek České Lípy. Pro domácí šestku Michal, Blažek, Holý, Mužík, P. Štíbr, Tokič a libero Fojtíka však první utkání bylo spíše souboj se štěstím a vlastní sehraností, než se soupeřem. Zejména nevynucené chyby připisovaly body na stranu českolipských hráčů. Přesto nebylo o pěkné herní momenty a dramatické koncovky setů nouze, snad až třetí set, kdy hosté vedli už 4:11, byl z rakovnické strany více vypuštěný.


Odpolední zápas byla ale v úplně jiném gardu. Naopak to byli domácí, kdo nad sítí vládl a hosté dokázali ukořistit pouze jedinou koncovku ve třetím setu. První, druhý a rozhodující čtvrtá sada byla jasně domácí, i když se dohrával jen s nejtěsnějším možným rozdílem.


V roli trenéra se poprvé na domácí scéně také představil Luděk Štíbr, v roli vedoucího týmu a trenérského asistenta zůstal Jan Křikava. Rakovničtí jsou momentálně na pátém místě desetimístné tabulky. Příští týden míří k nováčkovi do Karlových Varů.


Podrobnosti z utkání přineseme během neděle.

Také ženy odehrály druhé kolo svých halových soutěží.

VK Rakovník A – Sokol Benešov 3:0 (15, 14, 14), 3:0 (18, 24, 20)

Ve druhém kole krajského přeboru volejbalistek rakovnické hráčky nedaly hostujícímu Benešovu šanci. Ve dvou rychlých duelech zvítězily pokaždé 3:0 a jsou po čtyřech odehraných utkáních stále bez ztráty setu. V příštím kole zamíří Rakovničanky na palubovku zdického áčka.