VK Mladá Boleslav – VK Rakovník

3:2 (23, 16,-18,-23, 6)
1:3 (-11,-17, 15,-21)

V úvodu prvního zápasu se rakovničtí volejbalisté dlouho vypořádávali s kluzkým povrchem haly a nezvykle měkkými míči. Přesto dokázali v koncovce stáhnout náskok domácího týmu na rozdíl jediného bodu, ale poslední míč patřil domácím. Problémy se zpracováním podání domácích hráčů pak provázely rakovnické volejbalisty i ve druhém setu. Důrazná rozmluva mezi hráči v přestávce mezi druhým a třetím setem přinesla ovoce v podobě podstatně zlepšeného výkonu celého týmu v další fázi hry. Hráči zpřesnili individuální herní činnosti a srovnali poměr setů v utkání. Bohužel úvod rozhodujícího setu znovu vrátil rakovnický tým do letargie z úvodu utkání. Špatná přihrávka a následně nedůrazný útok proti zformované obraně znamenaly vedení domácích 8:1 při změně stran a v koncovce pohodové vítězství domácího týmu.

Kdo přišel na druhé utkání viděl v prvních dvou setech suverénní exhibici rakovnického týmu. Pár výborných zákroků v poli v úvodu utkání dalo Rakovnickým jistotu a ti pak rozpoutali na palubovce smečařský a zejména blokařský koncert, v němž postavili domácí hráče do role neškodných statistů. Jak je ale volejbalová pohoda vrtkavá ukázal třetí set. Po několika individuálních chybách se tým znovu ponořil do kolektivní krize a nenašel se nikdo, kdo by tým táhl k vítězství. Do čtvrtého setu se Rakovničtí ale včas vzpamatovali, od úvodu odskočili domácím na pětibodový rozdíl, a přestože v koncovce domácí korigovali stav bodů, dovedli Rakovničtí toto utkání k pátému vítězství ze šesti utkání hraných na palubovkách soupeře.
Sestava VKR : Blažek, Mužík, Holý, Šmolík, Michal, Blažek – libero Fojtík, Tokič, Dvořák, Mazánek. Tým vedl: Jan Křikava.
Tuto sobotu hostí od 11 a 15 hodin rakovničtí hráči ve sportovní hale TJ TZ celek České Lípy