Vítězství 3:0 znamená upevnění druhého místa v tabulce a hráči i příznivci rakovnického volejbalu se tak příští týden mohou doma těšit na přímý souboj o 1. místo s mužstvem Příbrami.


TJ Lokomotiva Liberec - VK Rakovník 1:3 (22, -22, -17, -19) 0:3 (-22, -23, -19)

V úvodním setu to však byli domácí, kdo tahal za delší konec. Rakovnický celek se tradičně ze začátku rozkoukával, a byť se podařilo ke konci setu ještě kosmeticky upravovat skóre, na výhru to již nestačilo. Do hry přišel smečař Mužík a podařilo se mu oživit především útočnou hru hostů. Tentokrát nefungovala tradiční zbraň – souhra nahrávačů se středovými hráči, při útoku se tedy dostával ke slovu především tahoun Karel Michal a pak také univerzál Radek Humr, který se po absenci z minulého týdne vrátil v oslňující formě.

Koncovku druhého setu tentokrát zvládli lépe Rakovničtí. Další dva sety pak již byly naprosto v režii hostů. Ve čtvrtém setu si sice dovolili luxus v podobě promarněného šestibodového vedení (9:3 – 14:14), ale zvýšenou agresivitou při útoku si Rakovník pohlídal již šesté vítězství v této sezoně.

Do odpolední odvety nastoupili domácí s několika změnami v sestavě, hostující celek Rakovníka přišel na nahrávku doplnit pouze nahrávač Blažev, který dohrál závěr posledního setu v dopoledním utkání. Celý zápas se nesl v duchu velké bojovnosti z obou stran. Není tedy divu, že trenér domácích psychicky příliš neunášel průběh zápasu, docházelo tak k neustálým pokusům o vyvolání hádek a o jakési rozhození hostujícího celku.

Zkušený rakovnický celek však odpovídal po svém. Soustředěnou hrou si zajistil vítězství v úvodních dvou velmi vyrovnaných setech. Závěrečné dějství již bylo exhibicí ze strany hostů, nahrávač Blažev nejednou připravoval útoky na jednoblok a také obrana na síti byla nekompromisní. Do hry se tak poprvé v sezoně dostal na delší dobu nováček Pekař, který na postu blokaře rozhodně nezklamal a zapadl do rozjetého vlaku.

Vítězství 3:0 tak znamená upevnění 2. místa v tabulce a nejen hráči, ale i všichni příznivci rakovnického volejbalu, se tak příští týden mohou na vlastní palubovce těšit na přímý souboj o první místo s mužstvem Příbrami.


Sestava VK Rakovník: nahrávači Blažev, Tokič, blokaři Blažek, Holý, Pekař, smečaři Dvořák, Michal, Mužík, Mazánek, univerzálové Humr, Šmolík, libero Fojtík. Trenér týmu: Michal Kriško.