Úvodní „derby“ s pražskou Pragovkou přineslo kvalitní volejbal a nakonec zaslouženou dělbu bodů.

Rakovník/ V sobotu začal rakovnickým volejbalovým fanouškům domácím dvojutkáním mužů i žen další ročník halových volejbalových soutěží.


VK Rakovník – TJ Praga Praha 2:3 (-21,-19, 20, 22,-13), 3:0 ( 21, 22, 22 )


Od úvodních míčů se na palubovce rakovnické sportovní haly hrál na začátek sezony velice kvalitní volejbal. Domácí tým si v každém setu ale neodpustil tradiční „luxus“ v podobě několika chyb v řadě za sebou a zkušený tým hostí si již minimální náskok pohlídal až do konce. Od třetího setu se ale domácí tým zklidnil, převzal aktivitu v zápase a dovedl tak hned první utkání do páté rozhodující zkrácené sady. Další chyby domácích hráčů, tentokrát zejména zkažená lehká podání, dávají hostům znovu větší šance na konečné vítězství. Domácí tým se ještě vzepjal a výbornou obranou na síti stáhl skóre na jednobodový rozdíl. Bohužel poslední míč při mečbolu hostí umístil domácí hráč mimo vymezený prostor hřiště a první letošní radost tak připadla hostím z Prahy.

Odpolední odveta přinesla znovu vyrovnaný průběh hry s tím rozdílem, že domácí tým již přestal chybovat, zvýšil úspěšnost podání a kvalitní obranou zejména na síti, ale i několika zákroky v poli, podpořenou razantním útokem, diktoval průběh hry. Hosté již dokázali pouze korigovat skóre.
Trochu vzrušení přinesla pouze koncovka třetího setu, kdy hostující nahrávač Beneš neudržel po odpískání taženého míče nervy na uzdě a za nesportovní chování byl po právu odměněn žlutou kartou.


Sestava VKR: nahrávači Blažev, Tokič, blokaři Blažek, Holý, Pekař, smečaři Dvořák, Michal, Mazánek, univerzálové Humr, Mužík, Pavlík, libero Fojtík. Trenér týmu: Michal Kriško.