Jedním z dlouhodobě nejúspěšnějších celků stolního tenisu na Rakovnicku je Šanov, který zvládl první kolo ve dvou mistrovských dnech nad Čelákovicemi. O nadcházejícím víkendu šanovské hráče čeká finále divize se Sadskou. Úvodní utkání zahájí stolní tenisté v domácím prostředí v sobotu od 17 hodin, v neděli ráno je čeká odveta u hostů. V případě remízy se bude rozhodovat za další týden opět venku.

„Hráli jsme o postup už víc než deset sezón, takže zkušenosti máme. Proto tomu necháme volný průběh, budeme se snažit a uvidíme, jak to dopadne,“ věří Filip Koděra ve šťastný konec a konečně postup do III. ligy.

Dalším bojovníkem v divizi byl KST Rakovník A, který nezvládl 1. kolo play out proti Brandýsu nad Labem a v dalším soutěžním ročníku bude nastupovat v krajské A třídě.

Sokol Lány A po zdařilé sezóně vstupoval do bojů o postup z prvního místa. V úvodním kole nadstavby si po vzdání se soupeře z Obecnice připsal snadnou výhru, nyní je v cestě za divizí čeká protivník z Mníšku pod Brdy.

Krajská B třída má největší počet rakovnických zástupců. Sokol Rakovník A se během hlavní části soutěže nedokázal vymanit ze sestupových vod a v prvním kole baráže nestačil na TTC Kladno. Naopak týmy KST Rakovník B a Sokol Lány B se střetly v úvodním kole play off. Po vyrovnaných bojích celky vzájemně získaly vítězství na hostujících stolech a rozhodoval duel následující sobotu. V něm Lány po skvělém obratu vyhrály v Jandačově sále 7:9. Tento víkend vítěze ve finálovém duelu čeká další okresní protivník Sokol Hředle A.