TJ Lokomotiva Rakovník - FKMP Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
První soupeř, na kterého Rakovník narazil, rozhodně nebyl vůbec příjemný. Byl tvořen pouze hráči s věkem 30-35 let a na jejich hře to šlo znát. Souboje byly opravdu tvrdé, bolestivé a rozhodně to nebyl pohledný florbal. Pražané se dobře vraceli zpátky a tak museli hráči Rakovníka stále útočit do zformované obrany. Druhá lajna tvořena Pyskatým, Správkou a novicem Čechem, měla velký problém se do zápasu dostat. Hráči se nemohli najít a byla vidět nesehranost. Rakovničtí však mají Koláčka, který se opět zachoval jako střelec a několika krásnými akcemi ze zápasu udělal one man show – svými čtyřmi góly dostal Rakovník do pohodlného vedení. Pražský tým ještě dokázal snížit, ale na to odpověděl svým prvním gólem za Rakovník Petr Čech, když už druhá formace pomalu začínala šlapat. 

AIK Steel Kladno - TJ Lokomotiva Rakovník 5:8 (3:1,1:4,1:3)
Druhý zápas byl rozhodně z jiného soudku. Soupeře, kterého Rakovník moc dobře zná, AIK Steel Kladno, je v podstatě bývalý tým Atomovek, se kterými minulou sezónu sváděl boj o první místo. Rakovník bohužel oslabil svým odjezdem Tomek a tak zůstalo na hřišti 8 statečných. Rakovník vstoupil do zápasu skvěle, Pyskatý vyběhl ze střídačky, hned se k němu dostal míček a střelou z dálky trefuje přesně k tyči. Bohužel hráči z Kladna, začali trestat chyby a dostali se do vedení 3:1. 


Rakovničtí však nevěšeli hlavy a do další třetiny šel bojovat dál. Hned na úvod našel krásnou akcí Vlk Koláčka, který nekompromisně trestal. Důležitý faktor byly dvě vyloučení soupeře, kdy se osvědčila nově poskládaná přesilová formace a obě výhody potrestal střelou z první Správka. Kladenští dokázali srovnat, ale Rakovník hrál nátlakově, nedal soupeři prostor k rozehrávce a výsledkem byl další Koláčkův gól. Následně kladenský tým začal napadat, hra se otevřela, což hrálo do karet Čechovi, který po dlouhých náhozech od Němečka dvakrát utekl soupeři a navýšil náskok. Následně se Čech poslal do úniku Pyskatého, který utíká obráncům a zvýšil již na 8:4. Kladenští již pouze snížili na konečných 8:5.

Lokomotiva Rakovník: Hůla – Němeček, Kochánek, Tomek – Koláček, Vích, Vlk, Správka, Pyskatý, Čech.
Autor: Lukáš Pyskatý