HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 1:2 (1:0)

Důvod k radosti měli domácí už v šesté minutě, kdy Jahoda nekompromisně prostřelil gólmana Hanuse na 1:0. Dramatické utkání plné střeleckých příležitostí na obou stranách pokračovalo až do přestávky, ale oba brankáři hráli nad střelci prim.V druhém poločase přece jen rychlejší a techničtější Slavia dokázala vystupňovat tlak, ale vyrovnávající branky se Pražané dočkali až v 50.minutě po trestném rohu Procházky. Tentýž hráč se potom trefil z levé strany kruhu bekhendem za Seemannova záda podruhé na 1:2. Rakovník se však na kolena nepoložil a závěrečných deset minut měl utkání ve své režii. Výsledkem byla série trestných rohů v samotném závěru, ale Dašek a Jahoda úspěšní nebyli.

„Chtěli jsme proti mistrům republiky ukázat, že nemusíme jenom bránit, a povedlo se nám díky bojovnosti a vůli celého týmu sehrát s favoritem vyrovnané utkání. Diváky jsme nezklamali, chceme se dobře připravit i na evropské pohárové boje v roce 2009, které budou pro generaci starších hráčů kvalitním zpestřením dosavadní kariéry, a pro ty mladší to bude určitě výzva ke konfrontaci s evropskými kluby,“ hodnotil po utkání trenér Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník: J. Seemann – Dašek, Ostaš, Hlína, Hudeček, Prchal, Šára, Jungmann, Jahoda, Hejda, M. Seemann, Beneš a hrající trenér Pavel Hraba.

Miroslav Koloc