V sobotu odstartoval nový ročník pozemkářské Chance extraligy mužů. Prvním soupeřem HC 1972 Rakovník byl celek hradecké Slavie.

HC 1972 Rakovník - Slavie Hradec Králové 4:2 (0:0)
V prvním poločase ale překvapivě upustili od zažitého napadání soupeře při rozehrání a plnili dohodnutou taktiku zahustit svojí polovinu. Hradec proto nemohl využít svoji oblíbenou hru na brejky a musel tvořit, což se mu moc nedařilo. Rakovník pustil soupeře do šancí jen po vlastních chybách. Tu největší zlikvidoval obránce Rakovníka Prchal, když zakryl střelu už mířící do odkryté branky. Sami Rakovničtí si vypracovali za poločas tři vyložené šance. Dvakrát z blízka neuspěl proti brankáři Hradce Procházka a jednou minul Hlína.

Druhý poločas začal Rakovník lépe. Po dvou minutách hry našel Dašek úderem na padesát metrů Procházku, který prostrčil míček Hornofovi, a ten vypálil z kruhu pod břevno – 1:0. O chvilku později, ve 43. minutě, prostřelil brankaře úderem z trestného rohu domácí Skála – 2:0. Na 3:0 zvýšil v 52. minutě hry pohotovou střelou tahem Procházka po chytré nahrávce a uvolnění Hornofa přes dva obránce. V závěru utkání Rakovník měnil rytmus hry ze zatažení na vysunuté napadání a na začátku poslední desetiminutovky Hlína zachytil míček na polovině hřiště, obešel tři hráče Hradce a vybojoval trestný roh, z kterého Jahoda tahem zamířil přesně k pravé tyči. 4:0. Hradec snížil v posledních třech minutách, kdy dvěma slepenými góly, po přečíslení obrany, rozesmutnil jinak výborného Seemanna v brance Zdeněk a po něm Pilný – 4:2.

 

„Bylo to vyrovnané utkání slušné úrovně. V prvním poločase jsme se sanžili upevnit naši obranu a povolili tak Slavii mírnou převahu, ale další vývoj utkání ovlivnili naše dva rychlé góly po přestávce. I když to vypadalo na vysokou výhru, hostům se podařilo v závěru výsledek korigovat,“ řekl k utkání rakovnický trenér Pavel Hraba.
Rakovník: J. Seemann – Dašek, Prchal, Hudeček, Skála, Gregor, Hlína, Kundrát, Jahoda, Procházka, M. Seemann, Hejda, Mil. Hornof, hrající trenér: Pavel Hraba.