Hlavní trenér Strašecí Falař nemohl již od začátku zápasu počítat s nemocným Wittmayerem a zraněným O. Duchoněm. Během utkání se pak zranili Frolík a Samšuk, a tak bude mít trenérské duo Falař - Pavlík starosti, jak poskládat sestavu na středeční pohár na Kladně a další ligové kolo v Ústí nad Labem.

Do první pauzy ještě hosté hráli dobře a drželi s domácími krok. Pár šancí nedali, prohrávali 2:0, ale pak po přiťuknutí Frolíka propálil vše Douša, který zařídil naději na bodový zisk - 2:1.

Jakékoliv naděje však pohasly po změně stran, kdy domácí předvedli smrtící pasáž, ve které vstřelili čtyři branky a v podstatě rozhodli o osudu nedělního klání. Hosté trefovali jen tyčky a dva góly dali Benda a Slabý teprve za stavu 9:1…

Blatná zvítězila naprosto zaslouženě 9:3 a vede tabulku 1. ligy západ. Strašečtí se musejí z debaklu rychle oklepat, jelikož hned ve středu 28. září nastoupí ve 2. kole Českého poháru na hřišti rezervy extraligového Kladna. Začátek utkání je ve 12:00. Další ligový duel pak odehrají modrožlutí v neděli 2. října v Ústí nad Labem, kde změří síly s Ještěry. Začátek v 17:00.