FK Pšovka Mělník – SK Rakovník 0:3 (0:2)

Přestože hosté nastoupili do zápasu bez Sklenky, Tvrze, Hamouze a Folkmana, kteří pomáhali starším dorostencům, měli od začátku navrch. Skóre mohl otevřít už v 5. minutě P. Červený, ale jeho střelu stačil gólman vyrazit na roh. Domácí se po podklouznutí Sodomka dostali do slibné šance o pět minut později, ale mezi tři tyče se netrefili. Na jejich projektil vzápětí odpověděl tvrdou střelou J. Červený.

V 19. minutě se už bezbrankový stav měnil, o což se postarali Rakovničtí. J. Kučera vyslal na zteč mělnické svatyně Loulu, který obešel brankáře a bylo to 0:1. Nápor hostů pokračoval. Ve 27. minutě byl korunován druhou brankou, jejímž autorem byl Králička, který krásným lobem zužitkoval přihrávku J. Červeného. Krátce nato měla Pšovka obrovskou příležitost snížit, když překonala rakovnického brankáře, ale obránce Volráb na brankové čáře míč do sítě nepustil. V závěru prvního poločasu mohli náskok hostů ještě navýšit Sodomek a Králička.

Po přestávce se na hřiště vloudila nervozita a od kopaček hráčů obou týmů se začalo dost jiskřit. Místo pohledných fotbalových akcí bylo k vidění několik žlutých karet. K světlým výjimkám druhého dějství tak patří pumelice Louly v 56. minutě do šibenice, kterou mělnický gólman bravurně vyrazil, a zejména sólo Sixty v 77. minutě, který obešel několik protivníků, včetně brankáře, a upravil brankový účet na 0:3. Těsně před koncem zápasu ho mohl ještě změnit P. Červený přesně mířenou střelou k tyči, ale gólman domácích byl proti.

SK Rakovník: Hrbek – Z. Červený (49. Sklenka), O. Kučera, Volráb – Sodomek, J. Červený (47. Mates), J. Kučera, Králička (57. Tvrz) – P. Červený, Sixta, Loula (62. Hamouz). Vedoucí týmu František Přibyl.

Dorostenci SK Rakovník v dalším kole krajského přeboru přivítají v sobotu 27. března na svém hřišti týmy AFK Kolín. Utkání starších začne v 10 a mladších ve 12.15 hodin.