SK Kladno Raisins - FBC Rakovník 5:4 (2:0, 0:1, 3:3)

První zápas vyzval Rakovník již tradičního soupeře z Kladna, jenž se skládá především ze zkušených mužů, kteří mají svoji historii ve vyšších soutěžích či v hokeji. Především díky fyzickým dispozicím je tento soupeř pro Rakovník vždy velkým oříškem, což se potvrzovalo i tentokrát.

Raisins se dostali brzy do vedení a až v polovině zápasu začali tempo hry diktovat Rakovničtí. Výborně chytající brankář Raisins dovolil inkasovat první branku až téměř po dvou třetinách. Rakovníku se podařilo rovnou otočit díky sílícímu tlaku, ovšem po vydřeném vedení přišly tři laciné branky pro soupeře a obrat děje v opětovnou nepřízeň.

Závěrečný nápor znamenal pouhé snížení, nicméně z tohoto střetnutí hráči odešli bez bodu.

Jakub Koláček 3 (2+1)

Lukáš Pyskatý 2 (2+0)

Jakub Kochánek 2 (0+2)

Petr Čech 1 (0+1)

Hokejbalistům Nového Strašecí (v modro-žlutém) se daří, po obratu v Boleslavi slavili už třetí výhru v řadě.
Strašecí po úchvatném obratu natáhlo sérii, jak si vede nový Rakovník?

FBC Rakovník - IBK Svatý Hole Kladno 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Ve druhém zápase vyzval Rakovník typologicky obdobného soupeře z Kladna, který volil podobnou taktiku, jako soupeř z předešlého klání.

Rakovník se prokousával soupeřovou obranou, držel míček a byl ve středu pole velmi aktivní. Chybělo to zásadní, což byla kvalita v předfinální a finální fázi. Po vydřené brance vždy následovalo velmi laciné inkasování, což hráčům bralo vítr z plachet. FBC mělo čtyři přesilové hry, ze kterých trestuhodně nedokázalo vytěžit absolutně nic. Přestože soupeř vždy dotahoval, tak na konci zápasu přišlo vyrovnání a pár vteřin před koncem dokonce smolně obdržená branka, znamenající další prohru.

Jakub Koláček 2 (2+1)

Lukáš Pyskatý 2 (2+0)

Ondřej Fišer 1 (0+1)

Václav Vích 1 (0+1)

Sestava: Pikeš/Vyskočil - Vích, Kochánek, Čech - Koláček, Fišer, Pyskatý, Somol

Lukáš Pyskatý: "Po tomto nepodařeném kole je potřeba, aby si všichni hráči z A, ale i B týmu vzali kalendář do ruky a zapsali si tam ligové dny. Máme 10 kol, což je 10 dní v roce a někteří dotyční ani po třech kolech neodehráli jediný zápas. Zápasy nám ukázaly slabiny v přechodu do uzavřené obrany soupeřů. Nicméně chyby dělali a pod své možnosti hráli všichni zúčastnění.”