V divizi budete nováčci, jaké jste si dali cíle?
Soutěž pro nás bude samozřejmě velká neznámá, ani s většinou týmů jsme se zatím nepotkali ani nikde na turnaji, ovšem naše cíle musí být nejvyšší. Jsme nováček, ale naše hráčky rozhodně nebudou na palubovce prvně. Řada z nich už kdysi za SK Rakovník hrála a k nim se přidaly jejich kamarádky z fotbalových trávníků.

Proč vás napadlo zakládat další futsalový oddíl, když už tady jeden je?
Napadlo to samotné holky, které už v SKR skončily. Důvod je jednoduchý, chtěly být pořád pohromadě a daly přednost místním kamarádkám před kvalitou z jiných měst. Tím ale netvrdím, že náš tým není posílen o pár hráček odjinud a i naše místní holky kvalitu určitě mají.

Jak se připravujete na soutěž a kdy začínáte?
Holky už chodí trénovat, jednou týdně to stačí. Do toho mají každá samozřejmě ještě své fotbaly a nebo např. naše brankářka reprezentační srazy, dokonce bude mít i MS v Kolumbii apod. Začínáme 24.11. v Kadani, kde v rámci turnaje sehrajeme dva mistrovské zápasy. Takhle to bude každý měsíc jednou až dvakrát, takový je systém soutěže. Naše domácí zápasy se budou hrát na Stochově.

Prozradíte termíny, pro případné zájemce? Jací soupeři vás čekají?
Na Stochově hrajeme 7. prosince od 16 hodin proti Ústí nad Labem a od 17:20 se střetneme se Slaným. Dalšími našimi soupěři jsou SK Rakovník, SK Kladno, Česká Lípa, Uragán Ústí, Kadaň a Teplice. Soutěž končí 1. března opět u nás na Stochově.

Kdo tvoří kádr?
Brankářka Monika Pavlíčková a hráčky Bianka Joglová, Adéla Brabcová, Julie Andrová, Kateřina Hajnová, Tereza Mladá, Lucie Hlaváčková, Vendula Pavlíčková, Veronika Kulhánková, Věra Dobrevová, Kristýna Bottová a Soňa Čadová, která se ale připojí až po mateřské dovolené.

Máte nějakého trenéra?
Dosud jezdily holky na turnaje samy, dokonce i dva zorganizovaly. Já s nimi samozřejmě také jezdím, ale do hry jim moc nemluvím. Shodli jsme se, že by to asi někoho na lavici chtělo, tento týden se na hráčky má přijít podívat potencionální nový trenér, tak uvidíme, jak vše dopadne.

S jakým umístěním byste byli spokojeni?
Určitě bychom chtěli hrát vršek tabulky. Moc dobře si uvědomujeme, že zápas např. s Rakovníkem a Kladnem bude velmi těžký. Oba celky mají mnohem víc zkušeností a hráčky jsou sehrané, to my budeme teprve všechno ladit. I tak ale věřím, že nezklameme. Ostatní celky vůbec neznáme, těžko tipovat…