Jak jste přišli na to, touto formou prezentovat právě ragby?
Na tuto cestu nás nasměroval Karel Ševčík, dlouholetý reprezentant a zakladatel projektu Sport bez předsudků, který se snaží přiblížit zábavnou formou ragby dětem. My svým způsobem vycházíme z jeho poznatků a snažíme se pokračovat v tom, s čím tady Karel před pár lety začal.

Je přece jen Rugby baví všechny v něčem trochu jiné?
Základní cíl zůstává stejný, formou ragby nadchnout děti ke sportování. Ale přeci jen jsme do našeho projektu ve spolupráci s Českou ragbyovou unií zapojili jednu novinku, tzv. tag ragby, které je ideální i pro školní výuku.

V čem spočívá tato forma ragby?
Pravidla jsou podobná, jako u klasického ragby, jen s tím rozdílem, že k zastavení hráče dochází chycením praporků, které mají hráči pomocí suchého zipu přichyceny na speciálním pásku. Přirovnal bych to např. k táborové hře ocásky. Díky tomuto pravidlu nedochází k téměř žádnému kontaktu a hra je pro školáky mnohem jednoduší a bezpečnější.

Plánujete návštěvu i dalších škol?
Ano, rozjednáno nebo přímo dohodnuto máme několik dalších škol na Rakovnicku a výhledově bychom rádi vyrazili i za hranice našeho okresu, na Kladensko.

Prozraďte, jak vás mohou případní zájemci kontaktovat, a máte ještě volné termíny pro tento rok?
Ideální je poslat nám 
e-mail s dotazem na uspořádání akce. Termíny, počet účastníků, místo konání atd. domlouváme poté. V současné době ještě volné termíny máme a rádi bychom využili příznivějšího jarního počasí, i když program lze provést i v tělocvičně.

Jak se dětem program líbil?
Co jsem tak vypozoroval, tak dětem se program líbil. Nejvíce je asi zaujalo narážení do tréninkových narážečů, tzv. tacklebagů, a i pan učitel mi říkal, že děti odcházely nadšené.

Co na akci říkaly dívky?
Přes drobný ostych na začátku se přidala všechna děvčata a myslím si, že se kolikrát zapojovala více jak chlapci.

Projevilo některé z dětí zájem hrát ve vašem týmu?
Už z minulosti víme, že děti po akci odchází natěšené a většina by v ragby dál pokračovala. Bohužel už kolikrát dělají i jiné sporty, nebo se rodičům ragby moc nezdá. Pravdou však je, že nejvíce dětí u nás přibude právě po těchto školních akcích.