Bývalá reprezentantka Profi fitness Milénia v Rakovníku, která reprezentuje Českou republiku v nejvyšší soutěži aerobiku, se se svým týmem účastnila evropského i světového šampionátu již v loňském roce. Na mistrovství Evropy skončily svěřenkyně evropské šampionky Tamary Jiříkové na pátém místě, na mistrovství světa jim jen těsně unikla bronzová medaile.

Žaneta a spol stejně jako vloni závodí v kategorii 17 a více let (Aerobik Grande) v konkurenci dalších šesti týmů, když na mistrovství Evropy a světa mohly jet jen tři nejlepší.
„Byl to veliký boj, týmy byly velice silné, ale my to zvládly. Na třech závodech jsme vybojovaly 3. místo a v posledním závodě jsme dokonce vyhrály. Poprvé v životě jsem měla na krku z té nejvyšší soutěže zlatou medaili. Je to skvělý pocit," zářila štěstím talentovaná závodnice.


Evropský šampionát v Karlových Varech startuje již dnes a tým ve složení: Žaneta Palčeková, Denisa Herodesová, Sára Herodesová, Kateřina Klozová, Jana Kočková, Veronika Papežová, Barbora Müllerová a Barbora Abrhamová se pokusí vylepšit loňské páté místo.

„Už druhým rokem si splním sen a pojedu tam, kam jsem se vždycky chtěla dostat. Je to něco neuvěřitelného. Holky z týmu mám strašně ráda a jsem velice šťastná, že je mám. Tohle všechno je pro mě po té dřině třešničkou na dortu. Mám splněný sen už podruhé v životě a hodlám si ho naplno užít," dodala Žaneta Palčeková.
Světový šampionát, který se uskuteční v Holandsku, čeká rakovnickou závodnici v říjnu.