Ráčkům chyběly například nové posily Švancar, Trčka, Střeska či Šfefanský, k dispozici nebyli ani Suchý a Míka, a tak dostali šanci i hráči B-týmu. „Před zápasem jsme si říkali, že musíme počáteční tlak nějak přežít. Věděli jsme, že na nás vlítnou, ale moc se nám to nepovedlo. Když to bylo po osmi minutách 3:0, říkal jsem si, že to nedopadne moc dobře,“ přiznal rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil. 


Ten svůj tým o přestávce nabudil, Plzenští naopak lehce polevili a byl to právě reprezentační obránce, který po přihrávce Martina Tvarůžka v prostřední části vstřelil branku naděje. „Důležité bylo, že jsme na přelomu druhé a třetí třetiny ubránili přesilovku pět proti třem a Kučaba poté vstřelil kontaktní gól,“ popsal rozhodující okamžik Jan Pospíšil. 


Plzeň sice opět odskočila, ale hosté dvěma slepenými góly Kopeckého a Sýkory dvě minuty před koncem vyrovnali. Poslední branka padla z přesilové hry. 


Penaltový rozstřel zvládli lépe Rakovničtí, když rozhodující nájezd proměnil M. Tvarůžek, kterému se povedl bekhendový blafák. „A to jsme mohli vyhrát i v základní hrací době. Závěrečnou přesilovku jsme ale nevyužili, to byla škoda. Dva body ale samozřejmě bereme a musím kluky pochválit za bojovnost, a že to za stavu 3:0 nezabalili,“ ocenil své spoluhráče rakovnický hokejbalista. 


HBC Plzeň – HBC Rakovník 4:5 po s.n. (3:0,0:1,1:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Pospíšil (Tvarůžek), 37. Kučaba (M. Tvarůžek, Gerlich), 42. Kopecký (Hildebrand), 43. Sýkora (Pospíšil, M. Tvarůžek), r. nájezd M. Tvarůžek. HBC Rakovník: Solar (Pospíchal) – Pospíšil, Sunkovský, Cafourek, O. Tvarůžek – Hildebrand, M. Tvarůžek, Martínek, Sýkora, Pechanec, Kopecký, Kučaba, Gerlich.