VK Rakovník – TJ Loko Liberec: 3:1 (21, 18, -21, 33), 2:3 ( 19, 23, -24, -23, -9)

Domácí tým nastoupil konečně v kompletní sestavě s cílem přerušit nepříjemnou sérii porážek a upevnit tak své postavení v horních patrech tabulky. A protože soupeř, byť v pozměněné sestavě, zpočátku příliš „nekousal“, zdálo se po dvou setech, že hladkému vítězství nic nestojí v cestě. Ve třetím setu ale hosté ožili, domácí tým se opět začal trápit zejména na podání, a když se přestala dařit přihrávka, hosté zkorigovali a vyrovnaný průběh drželi i ve čtvrtém setu. V dramatické koncovce oba týmy nevyužili několik možností k ukončení setu, aby se nakonec štěstí přiklonilo k domácím hráčům, kteří tak dovedli utkání přeci jen do vítězného konce.

První dva sety odpoledního odvety odehráli rakovničtí naprosto v pohodě a i v průběhu třetího setu vše nasvědčovalo tomu, že utkání spěje hladce ke svému konci. Za stavu 22:18 ale domácí nedokázali pětkrát po sobě zaútočit, hosté otočili set, a jak se později bohužel ukázalo i celé utkání. Neschopnost zvládnou dobře rozehranou koncovku zopakovali domácí i ve čtvrtém setu a v závěrečném tie-breaku už na palubovce jednoznačně dominovali hosté.

Sestava VKR: Tokič, Blažev, Michal, Mužík, Mazánek, Holý, Blažek, Pekař – libero Fojtík, Dvořák, Šmolík. Trener M.Kriško

Za dva týdny se Rakovník představí doma proti týmu mladoboleslavského Prasylu.

Více se o týmu dozvíte na www.rakovnicko.info.cz/volejbal

Jan Křikava