Odchovanec Nového Strašecí a Kladna Kryštof Brezík poslední roky strávil v Sokolu pražské, což je špičkový český mládežnický klub, s nímž startoval nadějný basketbalista i v Evropské lize. Má také zkušenosti ze Španělska, ale letos v létě zkusil dvakrát try-out v Bayernu Mnichov. Následovalo několikáté náročné období napětí, jak se bavorský velkoklub rozhodne. Vyšlo to a trenér Georg Eichler začal rychle konat.

Kryštof začal koncem srpna s týmem trénovat a vzápětí odjel s týmem U16 do švýcarského Vevey na první turnaj, kde Mnichované obsadili v čerstvé sestavě 3. místo. Po dalších trénincích jeli hráči do Ludwigsburgu na přátelské utkání, kde zvítězili nad Porsche BBA 74:69. Pak už se rozjela juniorská Bundesliga JBBL.

První utkání s týmem Kikz IBAM vyhrál Bayernu 83:66 a Kryštof Brezík s číslem 6 se podílel na úspěchu 6 body a užitečností 6. V dalším ligovém duelu s Urspring ACADEMY zvítězil Bayern 116:57 a Kryštof se již podílel 17 body a užitečností 24.

Nyní dostal pozvánku od trenérů z České reprezentace U16 a bude záležet na trenérovi Eichlerovi, jestli ho uvolní.

Do konce roku se chystá FC Bayern München ještě na turnaje do italského Terstu a bosenského Sarajeva.

"Jsem moc rád, že jsem se dostal do Bayernu, že tam mohu poznávat nové tréninkové metody a hlavně se zlepšovat. Je tu vynikající zázemí a neuvěřitelná podpora klubu. Na druhou stranu je ale ode mne očekáván maximální výkon, který se stále snažím vytvářet," vzkazuje z Německa Kryštof Brezík s poděkováním předchozím trenérům Jiráňovi a Reimerovi. "Protože mi hodně pomohli posunout se až sem do Mnichova," dodal talentovaný basketbalista.