Michal Zelenka, který se minulé kolo úspěšně vrátil do ringu po dlouhé pauze, opět nastoupil. Tentokrát ho do Mělníka doprovodili trenér Jiří Kapoun s Nikolou Červenou.

Při rozlosování měl rakovnický borec trochu smůlu, protože v jeho váhové kategorii bylo málo soupeřů. Proto musel kývnout na borce z vyšší váhové kategorie. To byl velký risk, ale Michal si díky tvrdým tréninkům věří a šel do toho. Jeho soupeřem se stal Konstantin Ivanov z BC Poděbrady, který byl na váze o 8 kilogramů těžší.

S prvním gongem se oba borci vrhli do utkání s vervou a váhová převaha Ivanova byla hned od začátku velice znát. Jeho tvrdé direkty rakovnickým borcem silně otřásaly, ale většinou nacházely pouze Michalův dvoják.

Po prvním kole měl navrch poděbradský borec. V první pauze se ale ukázal jako velmi zkušený trenér Jirka Kapoun, kterému stačilo první kolo na přečtení Ivanova. Po několika radách a změně taktiky se již od začátku druhého kola váhy tohoto duelu překlopily ve prospěch Michala Zelenky.

Rakovnický borec nechal Ivanova, aby se jeho váhová převaha stala pro něj samého nevýhodou. Zelenka začal být pohyblivější a svého soupeře v ringu doslova uhonil. Na konci druhého kola ke svému pohybu přidal ještě několik sérií, při kterých byl velmi přesný a zadním direktem Ivanova několikrát tvrdě zasáhl.

Do třetího kola vstoupil Zelenka bez rozpaků a hned svého soupeře zasypal tvrdými údery, které měly za důsledek silné krvácení ze soupeřova nosu. Z tohoto důvodu muselo být třetí kolo přerušeno a Ivanov musel být kontrolován lékařem, který další pokračování nedoporučil.

„Utkání bylo proto ukončeno před limitem jako technické KO a vítězství Michala Zelenky nám všem udělalo velkou radost. Je vidět, že strach nemá v ringu co dělat a změna taktiky může sklízet ovoce i u nelehkých zápasů," zhodnotil rakovnickou výpravu v Mělníku spokojený kouč Jiří Kapoun.