Své úspěchy sbírala nejen jako žokejka, která kromě jiného byla jednou z mála žen, které dokázaly projet cílem Velké pardubické, ale i jako trenérka. V roce 2016 triumfovala na prestižním pardubickém dostihu se svým svěřencem devítiletým valachem Charme Looka, který 126. ročník vyhrál.

V aule vyprávěla o kráse jezdectví, dostihového sportu i chovu koní a vůli překonávat překážky: "Od života jsem obdržela spoustu nejen fyzických ran, ale nikdy jsem se nevzdávala a bojovala dál. I tak jsem po mnoha úspěších musela čelit nesmyslné zášti, protože úspěch se u nás neodpouští. Oporou mi je i můj druhý manžel a herec Rudolf Jelínek."

Lásku ke koním po ní zdědila i dcera Vanessa, která se věnuje královské jezdecké disciplíně military a společně s maminkou učí děti a mládež jezdit a také veškerou péči pro koně.

"Povídání charismatické Martiny Růžičkové-Jelínkové posluchače nadchlo,hodně se dozvěděli a poznali citlivý a individuální přístup ke koním a tréninkům i obrovskou pracovitost, která může přinést úspěchy," okomentovala zajímavé setkání s úspěšnou žokejkou a trenérkou Jarmila Štolcová, garantka chovu koní na SZeŠ v Rakovníku.