Před Masters proběhla obměna vašeho týmu, kdo všechno se s vámi do Ameriky vydá?
Ano, je to tak. Před US Masters k nám přišel staronový trenér Marek Špidra, který se ke mně vrátil po pěti letech. Kromě mě jede ještě máma s tátou, moje sparingparnterka Táňa Krepsová a nová sparingpartnerka a moje spolužačka Kristýna Blažková, se kterou jsem se skamarádila, je to výborná parťačka, adventure golf ji uchvátil a bude to pro mě další oživení. Marek tam poletí pouze na týden, a jelikož se hraje na nových hřištích, nových površích, bude nám pomáhat mapovat hřiště, všechno nám zakreslí.

Kromě obměny týmu na US Masters se uskutečnilo také rozšíření vašeho vlastního týmu…
Na konci července probíhal adventure golfový kemp Olivie Prokopové, kterého se zúčastnily tři děti, dvě z nich, Lukáše Pekrta a Kubu Kasíka, trénuji již šest let, a k ním přibyl Luděk Civín ze Žlutic, kterého to moc chytlo a doufám, že s námi dlouho vydrží. Je mu teprve devět let, ale je velice šikovný.

Jak probíhá příprava?
Pan Holeček z Nesuchyně, kde je adventure golfové hřiště, mi nezištně nabídl, že se zde můžu tři měsíce připravovat, za což jsem mu nesmírně vděčná. Trénuji každý den, většinu dne sama, občas se mnou trénuje po večerech mamka, když má čas, jednou týdně se mnou jezdí Táňa Krepsová a jednou týdně Marek Špidra. Jinak trénuji samozřejmě také doma.

Kolik hodin denně trénujete?
Když jezdím do školy, tak trénuji, až když se vrátím domů, a to trénuji tak dvě a půl hodiny. Přes léto trénuji čtyři hodiny denně doma, a když jsem na hřišti v Nesuchyni, tak prakticky celý den. Jak trénuji sama, je to takové jednotvárné, není to ono a musím také trochu šetřit ruku, aby se mi neobnovilo zranění.

Jak to vůbec s rukou vypadá?
Teď už je to dobré, ale pravidelně chodím na rehabilitaci k paní Matesové, které se mi stará i o záda, neboť mě zlobí krční páteř.

Trénujete každý den, jaké to je, skloubit to se školou, do které dojíždíte?
Pro mě je škola takové zpestření, nemusím být na hřišti od rána do večera, v Praze jsem si našla kamarády a baví mě to.

Jaké máte na Masters cíle?
Opět ty nejvyšší. Již dvakrát jsem ho vyhrála, vloni jsem skončila po zranění sedmá a letos bych chtěla navázat na vítězství v letech 2012 a 2013. Uvidíme, jak bude vypadat nové hřiště, které postavili ke stávajícímu.