Do nového ročníku divizní soutěže žen se přihlásilo jen pět týmů z Ústeckého, Středočeského a Libereckého kraje. Ty se navzájem utkají dvakrát každý s každým v rámci čtyř hracích dnů, které se uskuteční do konce února 2018. Vzhledem k menšímu počtu zápasů oproti loňskému ročníku, byla upravena délka zápasu na 2 x 20 minut. V prvním turnaji, který se konal v kadaňské hale, sehrál tým SK Olympie Rakovník dvě utkání s domácím Betisem a FCA Liberec. Dlouholetý účastník FK Rakovník se bohužel do nového ročníku nepřihlásil.

V otvíracím zápase nové sezóny nastoupila Olympie proti Kadani. Od úvodního hvizdu byla hra z obou stran velmi opatrná s minimem šancí. Ve hře dopředu byly přece jen o trochu odvážnější a nebezpečnější hráčky Kadaně. A také se po své typické akci v 27. minutě prosadily – 1:0. Ve zbylých třinácti minutách narážela zvýšená aktivita Olympie na dobře organizovanou obranu domácích, která změnu skóre nepřipustila.

Ve svém druhém utkání nastoupila Olympie proti novému soupeři z Liberce, který se jeví jako největší favorit. Rakovničanky se od úvodu těžce prosazovaly proti velice dobře rychlostně vybavenému soupeři. Ten také šel v 16. minutě do vedení – 0:1. Do poločasu se Olympii naskytly dvě šance na vyrovnání, ale Jungová a Dubcová jimi pohrdly. Snaha o vyrovnání byla zřejmá, bohužel vedla jen k dalšímu gólu v síti Vacíkové z rychlého protiútoku, který stanovil konečné skóre – 0:2.

Vedoucí týmu Olympie Jaromír Štefan dobře viděl, že se hráčky v prvním zápase nemohly dostat do tempa. „Přísnější měřítko snese jen brankářka Vacíková. Ve druhém zápase jsme podali mnohem lepší výkon, který však na favorita nestačil. Co mě mrzí, je nula vstřelených gólů na našem kontě. Bez nich se vyhrávat nedá,“ řekl.

Olympie: Vacíková – Vajcová, Jungová, Beránková, Dubcová – Brabcová Al., Hajnová, Andrová, Brabcová Ad. – Kieryková, Churanová. 

Zdeněk Andr