V první řadě je to obránce Tomáš Kudela. Vsetíňák, který prožil v Kladně několik úspěšných let a stal se tady nejvíc ceněným českým obráncem. Před dvěma roky přestoupil do švýcarského Oberwillu, i za něj hraje perfektně.

Nováčkem v obraně je Jiří Hrabár. Berounský bek, který hraje za Kladno už dva roky, byl kometou sezony, výborně si počínal v přípravných turnajích, umí dát gól a je pohyblivý. Loni se stal mistrem světa s dvacítkou, navíc byl na šampionátu v Kanadě vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Poslední obránce Kladna, který se do nominace dostal, je veterán Jan Pospíšil. Rakovničák, který většinu posledních sezon odehrál v Kladně, nebo tady dohrával rozhodující boje v play off. Je nejzkušenějším hráčem týmu, vyhrál už titul v Plzni 2009 a přidal i ten v roce 2011. Stálý člen české reprezentační vozby.

V útoku se do nominace dostala kompletní trojice, která spolu v Kladně dlouho hrávala. Martin Špaček je už dlouho kapitánem Kladna i národního týmu, Radim Štěpáník byl na posledním MS v Pardubicích nejlepším českým útočníkem. A do nominace pronikl i Daniel Hnízdil, specialista na buly, přesilovku, prostě velmi chytrý a mazaný hráč. Nezastavilo ho ani těžké zranění z jarní části extraligy.

Další čtyři borci hrávali za Kladno v minulosti, dnes jsou pevnou částí sestavy mistrovského Kert Parku Praha. Jedná se o obránce Jaromíra Markytána, útočníky Dalimila Zvonka, Tomáše Wróbela a Martina Kručka.

MS se hraje v košické Steel Areně, kde se nedávno odehrály i skupinové zápasy MS v hokeji. Český tým se jako první utká 14. června s USA od 21 hodin, ve skupině má ještě domácí obhájce titulu, Finsko a Francii. největšími favority jsou tradičně Slovensko, Kanada a Česko. Finálová utkání se odehrají 22. června.

A skupina: Slovensko, Česko, USA, Finsko, Francie. B skupina: Kanada, Řecko, Švýcarsko, Itálie, Haiti.