Radek nastoupil klidně, střílel ve svém lepším průměru, který dokázal udržet až do poloviny závodu. Poté ale vypadl z rytmu a začal střílet nízké desítky, což znamenalo propad z předních pozic. Nakonec z toho byl výsledek 618,6 bodu a 40. místo z 99 střelců světa. Radek nebyl spokojen, byl to jeho nejhorší výsledek z posledního období.

Následující den pokračoval závod vzduchovou puškou MIX (střílí se dvojice chlapec + dívka). Tichý nastoupil s Vlastou Bartoníčkovou a od první chvíle si vedli velice dobře. Radek nastřílel 415,9 bodu a Vlasta 416,3 bodu, celkově 832,2 bodu. Tohoto závodu se účastnilo 55 týmů světa obsazeny nejlepšími střelci. Radkovi s Vlastou se podařilo vybojovat v silné konkurenci postupové 5. místo. Dobrý vstup do finále se jim však nepovedlo v závěru udržet a obsadili konečné 5. místo. Pro střelce to byla veliká zkušenost, zde se utkali s nejlepšími juniorskými střelci světa.

Jako poslední přišla na řadu nejnáročnější disciplína - libovolná malorážka na 3x40 ran polohově (vkleče, vleže, vstoje). Celkový výsledek 1145 bodu stačil na 34. místo. Radek byl členem družstva ve složení Nepejchal Filip, Přívratský Jiří a Tichý Radek. Jejich celkový součet 3469 bodů nebyl překonán a družstvo juniorů zvítězilo s náskokem deseti bodů. Druhé Rusko mělo 3459 bodů a a třetí Maďarsko 3451 bodů. Pro všechny to byla krásná zlatá odměna za velmi náročný závod.

Po těchto závodech už čeká všechny malý relax a pak dvě soustředění reprezentace s kontrolním závodě v Suhlu. Koncem srpna se totiž všichni vydají na Mistrovství světa do Jižní Koreje, které jsou vrcholem sezony.