„V sobotu jsem první dva okruhy zahrála celkem jakž-takž uspokojivě - 28 a 29 úderů, ve třetím jsem se o dva údery zhoršila, ale pak přišel totální výbuch v posledním čtvrtém sobotním okruhu, kdy jsem zahrála 35 úderů. Vůbec jsem se nemohla dostat do úderu. Bohužel to pokračovalo i v prvním nedělním kole, kdy jsem i přes osm es zahrála 36 úderů. Ještě jeden okruh jsem zkusila míření, které jsem v tomto turnaji chtěla vyzkoušet, ale zlepšení bylo jen o čtyři údery. Na poslední dvě kola jsem se tedy vrátila ke své staré hře a byl z toho nejlepší výsledek 24 úderů a hned na to v posledním kole 27 úderů. Nestačilo to ale na lepší než sedmadvacátou pozici, i když původní plán jsem měla do šestnáctky, posléze aspoň do pětadvacítky,“ rekapituluje Olivia Prokopová, jež opět mezi muže profesionály nastoupila jako jediný zástupce něžného pohlaví.

O čtyři příčky a dvanáct úderů hůře zahrál Oliviin sedmačtyřicetiletý sparring-partner Václav Leitner. „Byla to pro nás oba hlavně příprava na nadcházející US Open v Oliviině prioritní disciplíně – Adventure golfu. Takže vše svůj účel splnilo. Ona bude samozřejmě nespokojená, ale když se vrátí ke své staré hře, bude v Myrtle Beach určitě opět bojovat o příčky nejvyšší.

Na tomto povrchu by mohla mít svůj vrchol až tak za pět let, což si také sama uznale stanovila. Nyní je pro ni důležité, že se i tak dokázala kvalifikovat na podzimní National Championship, kde jí ještě jednou a naposledy pomůže s tréninkem Marek Špidra, což je přímo vynikající,“ zhodnotil Václav Leitner.