HC 1972 Rakovník - HC Plzeň Bolevec 10:1 (6:0)


Od prvních minut domácí lépe a rychleji kombinovali, častěji se tlačili před boleveckého gólmana a branky na sebe nedaly dlouho čekat. Poprvé udeřil Dašek, podruhé pohotovou tečí Tran, jenž vzápětí nahrával Jahodovi už na 3:0 a pak opět Jahoda na 4:0. Další šance využili Bodnár a Procházka. 


To se líbilo i reprezentačnímu trenérovi Petru Bodnárovi, který na hřišti sledoval v rakovnické sestavě i svého syna: "Pěkný zápas s množstvím hezkých akcí a šancí, Rakovník už zahrál velmi dobře v prvním kole na hřišti pražské Hostivaře a jde jim to i dnes."
Ani po přestávce žlutá lavina nezahálela a rakovnických dresů bylo všude plno. Dvakrát se parádně trefil z trestných rohů Jahoda, akrobaticky nadvakrát skóroval Bodnár a gólově se ujala i akce mladíků Kopřivy a Trana. Jednou se radovali i hosté po akci Bicka a Tomeše. 


Po závěrečném hvizdu chválil i trenér Pavel Hraba: "Řekli jsme si, že budeme hrát hodně útočně a trochu i riskantně, to se nám, myslím, podařilo. Mohli jsme dát gólů i více. Teď už nás na podzim budou čekat jen těžší zápasy."


HC 1972: J. Seemann - Dašek, R.Ostaš, Hudeček, Kopřiva, J. Ostaš, Jahoda, Skála, Tran, Procházka, Jílek, Krejčí, Bodnár, Trejbal. Hrající trenér Pavel Hraba.


Autor: Miroslav Koloc