VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

10.7.2015

Kombajny posekaly zatím jen pár hektarů

Rakovnicko – Až o dvacet procent nižší úrodu řepky a obilovin než loni v důsledku panujícího sucha odhadují v tuto chvíli zemědělci na Rakovnicku.

9.7.2015

Na Rakovnicku začaly žně. Do polí vyjely první kombajny

Senec – Mezi prvními se v úterý zakously do lánů ozimého ječmene kombajny Zemědělského družstva Senomaty. Mají ho tu ke sklizni 120 hektarů. Do polí vyjely tři kombajny. Dva z nich sekaly na Březovém vrchu nad seneckým rybníkem, jeden pak 
u šanovské křižovatky.

29.6.2015

Odpovědné chování firem je ukazatelem stavu podnikatelské kultury

Rakovnicko - Podle aktuálního konjunkturálního průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) a dalších německých zahraničních hospodářských komor v regionu střední a východní Evropy se Česká republika stále řadí v oblastech transparentnost zadávání veřejných zakázek a boj proti korupci a hospodářské kriminalitě k podprůměrně hodnoceným zemím.

23.6.2015

Zbývá týden. Nominace na ocenění Český Goodwill se uzavřou již 30. června

Rakovnicko - Již v úterý 30. června končí termín pro nominace na ocenění Český Goodwill 2015. Pokud máte ve vašem okolí podnikatele nebo společnost, kterých si vážíte, využijte posledních pár dní a nominujte je na ocenění Český Goodwill. Pochvala a pocit uznání je nejlepší odměna za poctivou práci, kterou můžete českým firmám darovat.

22.6.2015

Výnosy budou nadprůměrné, ne však rekordní jako loni

Lišany – Více jak sto čtyřicet zemědělců si nenechalo ujít letošní polní den v Lišanech pořádaný Lupofytem Chrášťany ve spolupráci se Zemědělskou universitou v Praze Suchdole a Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze Ruzyni.

15.6.2015

Nejsme jen národem kverulantů. Češi si poctivých podnikatelů váží

Rakovnicko - Třetí ročník ocenění Český Goodwill pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, právě vstupuje do druhé poloviny úvodní nominační fáze. A počet nominací dosud přijatých od veřejnosti naznačuje, že zájem Čechů o vyjádření uznání poctivým podnikatelům roste.

6.6.2015

Při prvním zavádění chyběli brigádníci

Nesuchyně – Nedostatek brigádníků na první zavádění chmele letos pocítili ve firmě PP servis Nesuchyně. „Myslím, že jsme nebyli jediní. Podobně na tom byli i v jiných firmách. Oproti jiným rokům brigádníků bylo méně. Na stěžejní práci zavádění nám chybělo asi dvacet lidí," zkonstatoval Milan Staněk z PP servisu Nesuchyně.

29.5.2015

O neúspěchu ví každý. O tom, že se firmě daří, se už hovoří výrazně méně

Rakovnicko - Dobrých zpráv je jako šafránu. Naopak ty špatné se na nás hrnou ze všech stran. Tento trend se snaží zvrátit projekt Český Goodwill, ocenění pro firmy, kterých si lidé váží. Cílem projektu je zviditelnit úspěchy český podnikatelů a ocenit poctivou práci těch, kteří vytvářejí skutečné hodnoty. Třetí ročník ocenění Český Goodwill 2015 právě nyní přijímá nominace.

22.5.2015

Český Goodwill letos potřetí ocení firmy, kterých si lidé váží

Rakovnicko - Již potřetí může veřejnost vyjádřit své uznání podnikatelům a společnostem za jejich odpovědný přístup k podnikání tím, že je nominuje na ocenění Český Goodwill 2015. Nominovat lze jednoduše prostřednictvím on-line formuláře právě teď. Nominace budou přijímány až do konce června.

8.5.2015

Zeman diskutoval se zemědělci o potravinách i řepce

Chrášťany – Prezident Miloš Zeman se na své cestě Středočeským krajem setkal také se zemědělci tohoto kraje. Schůzka se uskutečnila v cukrovaru Dobrovice.

24.4.2015

Práce ve chmelu jedou naplno, jedna brigáda střídá druhou

Kolešovice - V této chvíli jedou práce ve chmelu v Rakochmelu Kolešovice naplno. S řezem tady začínají později. Letos to bylo kolem dvanáctého dubna. Řez skončil právě ve středu. Od čtrnáctého dubna začali brigádníci s navěšováním drátu. Ve středu byli s prací v polovině. Konec předpokládají v pondělí.

7.4.2015

Miroslav Toman: Musíme být jednotní

Rakovník – „Měli bychom najít podmínky přijatelné pro všechny. Sjednotit zemědělce je nadlidský úkol. Jednotní být ale musíme. Politici pak využívají toho, že nejsme jednotní," řekl mimo jiné na valné hromadě Okresní agrární komory v Rakovníku Miroslav Toman, prezident AK ČR. Miroslav Toman nastoupil do funkce po Janu Velebovi.

28.3.2015

Jařiny už jsou v zemi, ale potřebují vodu

Senomaty /FOTO, VIDEO/- Jarní práce na polích pokračují hladce. Všechny ozimy jsou již přihnojené. Zasety jsou téměř všechny jařiny. Dále se dosévají hrachy. Zemědělci jen čekají na vodu.

18.3.2015

V Evropě chybí deset milionů tun oleje

Rakovník – Za loňský rok spadlo na Rakovnicku v průměru 514 milimetrů srážek, což je dlouhodobý normál. Problém zemědělcům ale dělá rozložení srážek. Nejvíce jich spadlo až při sklizni v srpnu. To znamenalo zvýšené náklady na dosoušení obilovin i horší kvalitu. Zato srážky chyběly na podzim roku 2013, dále pak vloni v lednu, únoru i březnu.

2.3.2015

V Chrášťanech už mají první jařiny v zemi

Chrášťany – Zřejmě mezi prvními začali s jarními pracemi zemědělci ze Zemědělské společnosti Chrášťany. V pátek se rozběhla příprava půdy na polích kolem Chrášťan. V sobotu pak kolem Nesuchyně.

12.12.2014

Rok hodnotí jako úspěšný. Starosti dělají ruské sankce

Nesuchyně - Jako úspěšný a se špičkovými výnosy hodnotil letošní rok Jaroslav Mikoláš, předseda Okresní agrární komory v Rakovníku, na vánočním setkání členů OAK, přesto že se nevyvíjel příliš dobře.

4.11.2014

Luboš Závora pracuje v krušovickém pivovaru už 57 let

Krušovice /ROZHOVOR/ - Luboš Závora se může pochlubit velmi dlouhou profesní kariérou v Pivovaru Krušovice na Rakovnicku. Pracuje zde už od roku 1957, tedy celých 57 let.

23.10.2014

Český Goodwill podruhé ocenil vážené české podnikatele a firmy

Rakovnicko, Praha /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2014, ovládli skláři, klikařka, pohádkový park a Víčkománie.

21.10.2014

Obliba fastfoodů v Čechách roste

Rakovnicko - V uplynulých pěti letech jsme každý rok utratili za obědové menu ve fastfoodech více stravenek. Fastfoody nyní vyhledáváme o 20 procent častěji, než tomu bylo v roce 2010. Vyplývá to z údajů společnosti Chèque Déjeuner, jejíž stravenky využívá téměř jedna čtvrtina zaměstnanců v České republice.

20.10.2014

Propouštění neskončilo, stagnace pokračuje

Rakovnicko - Stavební produkce v srpnu 2014 klesla meziročně reálně o 0,9 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se zvýšila o 0,5 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 6,9 procenta stavebních povolení méně a jejich orientační hodnota rostla o 14,8 procenta.

5.10.2014

Veškerou kukuřici pěstují a zpracují pro skot

Kněževes – Silážování kukuřice se postupně rozbíhá ve všech podnicích s živočišnou výrobou nebo biostanicemi.

21.9.2014

Rekordní výnosy padaly i na Rakovnicku, ale na úkor kvality

Rakovnicko – V této chvíli jsou žně na Rakovnicku u konce. Letošní sklizeň jako rekordní hodnotí zemědělci v celé ČR i na Rakovnicku.

19.9.2014

O prestižní ocenění Český Goodwill je velký zájem. Zapojte se také do hlasování

Rakovnicko - Září je opět měsícem, v němž probíhá hlasování veřejnosti, které rozhodne o tom, kdo se stane Osobností Českého Goodwillu 2014. Děje se tak v rámci druhého ročníku ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží.

7.9.2014

Výnos chmelaře zatím mile překvapuje. Kvalita ale klesá

Kounov – Do druhé poloviny se přehoupla sklizeň chmele v Kounově. Zatím tedy nelze hodnotit celou sklizeň, ale odhady výnosů těsně před ní se ukázaly nízké. Chmelaři čekali průměrnou sklizeň. Nyní hovoří o lehce nadprůměrné.

7.9.2014

V Mutějovicích dočešou v polovině tohoto týdne

Mutějovice – Ke sklizni je v Zem Investu Mutějovice 85 hektarů a 10 hektarů výsazu chmelnic. Z toho je pět hektarů odrůdy Premiant, zbytek Žatecký poloraný červeňák. Jedou tu tři česačky a dvě sušárny.

31.8.2014

Mezi výnosy jsou obrovské rozdíly. Kvalita vypadá slibně

Heřmanov – Výnosy chmele od 0,4 do 2,1 tuny z hektaru na jednotlivých chmelnicích odhaduje letos Karel Šrámek, chmelař z Rakochmelu Kolešovice, kde mají sto čtyřicet hektarů chmelnic. Na rozdílných výnosech se podepsaly doznívající neduhy z loňského roku, především vysoká hladina spodní vody.

25.8.2014

Nadbytek mléka v Evropě pocítí chovatelé dojného skotu

Rakovnicko – Embargo na dovoz potravin do Ruska ze zemí EU zřejmě nejvíce pocítí producenti a zpracovatelé mléka. Podle odhadu Ministerstva zemědělství embargo způsobí mlékárenskému průmyslu škodu ve výši až dvě stě milionů korun. Jiří Kopáček, předseda Českomoravského mlékárenského svazu, vidí ztrátu ještě vyšší.

25.8.2014

Ruské embargo: zemědělci odhadují ztráty na miliardy

Rakovnicko – Do Ruska nesmíme vyvážet maso, ryby, mléčné výrobky, ovoce a zeleninu. Zdánlivě vzdálené rozhodnutí může ohrozit i zemědělce na Rakovnicku.

24.8.2014

Za rekordní sklizeň utrží méně. Kvalita obilí je mizerná

Rakovnicko – Pouze čtvrtinu obilovin zemědělci na Rakovnicku sklízejí v potravinářské kvalitě. Zbytek vychází jako krmný. Stejná situace je i v celé republice. To přináší nemalé ztráty.

24.8.2014

Řepka a ozimý ječmen jsou už pod střechou

Rakovnicko - K pátku bylo na Rakovnicku sklizeno celkem 11 734 hektarů obilovin z celkových 24 305 hektarů, to je 82 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT