VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

4.12.2016

Postavili moderní stáj a rozšířili chov dojnic

Požáry - Přestože výkupní cena mléka je už dlouhodobě pod výrobními náklady a řada chovatelů dojného skotu už to vzdala a zrušila chovy, ve Školním zemědělském podniku Lány postavili nové stáje pro dojnice plemene Jersey a následný odchov telat a jalovic ve středisku Požáry. Rozšířili také dojírnu.

30.11.2016

Polská pobočka firmy Roto Group vybídla k podání nabídek na dodávku produktů

Rakovnicko - Polská pobočka společnosti s ručením omezeným - Roto Group - v souvislosti s vyhledáváním produktů v oblasti zpracovatelského průmyslu, včetně hutních výrobků, klasifikovaných podle Vyhlášky Rady ministrů ze dne 29. října 2008 ve věci Polské klasifikace ekonomických činností, vybídla k podávání nabídek v rámci výběrového řízení na dodávku produktů se symbolem PKWiU 24.45.22.0.

30.11.2016

Glosa: Jak vyhubit venkov s pomocí EET

Je to proces, který má dvě fáze. První se jmenuje Babiš-podnikatel. Během ní se zkoncentrovala půdní držba a zemědělská výroba do té míry, že kdyby žil Masaryk nebo Antonín Švehla, usilovali by o novou pozemkovou reformu.

19.11.2016

Na Cyber Monday se bude utrácet víc než půl milionu korun za vteřinu

Rakovnicko - Společnost PayPal očekává, že se v rámci takzvaného Cyber Monday, které letos připadá na pondělí 28. listopad, bude utrácet 2,5krát více než obvykle. Celkově budou letošní Vánoce více digitální.

16.11.2016

Dotace na nové sady jen tak někdo nedostane

Honba za agrárními dotacemi vede do pekel. Jen výjimečně přináší ovoce, a to doslova. Nejen sadařům, ale i spotřebitelům. Díky evropským dotacím rostou česká jablka s pomocí menších dávek chemie, než by jinak ovocnáři do sadů cpali. Bez lákavé dotační podpory by se na šetrnější pěstování ovoce dalo jen pár nadšenců. Sólisté, kteří se z principu nechtějí nikde organizovat, mají ovšem smůlu. Kdo chce dotace, musí být členem profesního svazu. A to i když žádá o podporu na nový sad z českého rozpočtu.

14.11.2016

Trh práce v křeči. Dnešní nezaměstnané firmy nechtějí

Jaké je složení nezaměstnaných v Česku a kolik z nich má šanci nalézt práci? Na tyto otázky se snaží odpovědět ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve své analýze trhu práce. Závěry však nejsou zrovna příznivé. Nad úrovní přirozené míry nezaměstnanosti zbývá posledních 60 tisíc dostupných pracovníků, zatímco firmy a podnikatelé se marně snaží obsadit více než dvojnásobný počet volných míst.

7.11.2016

Sedmdesát osm procent podniků se cítí ohroženo digitálními startupy

Rakovnicko - Podle v pondělí představeného nového průzkumu společnosti Dell Technologies se 78 procent podniků domnívá, že digitální startupy jsou nebo budou hrozbou pro jejich organizaci. Navíc téměř polovina (45 procent) dotazovaných globálních podniků se podle zjištěných výsledků obává, že je v příštích třech až pěti letech může převálcovat konkurence startupů zrozených v digitálním prostředí.

7.11.2016

Na pole se nedostali celý měsíc. Teď dohánějí skluz

Rakovnicko – Chůze v těžkém terénu, boty obalené blátem, mokro, zima a bahno vytahané z polí ven , tak by se daly charakterizovat letošní podzimní práce na chmelu. A to jen v případě, pokud se chmelaři do chmelnic vůbec dostanou. Protože pršelo celý říjen, půda na Rakovnicku je přesycená vodou.

31.10.2016

EET už za necelé dva měsíce. Jste připraveni?

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Elektronická evidence tržeb je stále více a více diskutovaným tématem s tím, jak se blíží termín jejího spuštění. Už 1. prosince 2016 se do systému evidence tržeb zapojí v první fázi zhruba padesát až šedesát tisíc podnikatelských subjektů z oblasti stravovacích a ubytovacích služeb.

28.10.2016

Sázet chmel někde ani nezačali. Do chmelnic se pro bláto nedá vjet

Rakovnicko – Každodenní déšť nedovolí chmelařům vjet do chmelnic a pokračovat v podzimních pracích. Půda na Rakovnicku je přesycená a ve chmelnicích stojí voda. Naše oblast patří k nejvíce nasyceným půdám. Proti dlouhodobému průměru je v ní přebytek 40 až 60 milimetrů srážek. Někde mají chmelaři některé práce, jako je například stříhání prutů, už hotové, někde ale nestihli ani to.

AKTUALIZOVÁNO
21.10.2016

Pivo do kelímku, párek na tácek. Budou hospody obcházet účtenky?

Pro ortodoxního pivaře je něco takového nemyslitelné: sedět v hospodě či na zahrádce a pít pivo z plastového kelímku. Se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) se ale takové situace mohou množit.

20.10.2016

V Hořesedlích jsme měli nejprve hnojiva na velké betonové ploše

Nesuchyně – Vladimír Hubáček v zemědělství pracoval celý život. Pochází z Krakovce, dnes bydlí v Novém Strašecí. Jeho otec hospodařil, takže i on pokračoval v jeho stopách. Vystudoval Vysokou školu, zemědělskou, fakultu mechanizace. Dlouhá léta byl ředitelem Agrochemického podniku ACHP Hořesedly, později Agros Hořesedly, který sídlí na hořesedelském vlakovém nádraží. Dnes společnost patří pod Agro ZZN.V rozhovoru při oslavě čtyřiceti let trvání ACHP Hořesedly prozradil něco ze své životní cesty.

16.10.2016

Rakovničtí technici se chystali i do Mosambiku

Nesuchyně – Setkání ke čtyřiceti letům ACHP (Agrochemický podnik) Hořesedly, později Agros Hořesedly, vyvolali sami bývalí zaměstnanci podniku. Když potkávali Vladimíra Hubáčka, vyčítali mu, že se za mnoho let nedokázali sejít. Takže to Vladimír Hubáček spolu s ředitelem nástupnické firmy Agro ZZN Rakovník Janem Bretšnajdrem napravil.

16.10.2016

Zaměstnanci oslavili čtyřicítku svého podniku

Nesuchyně - Hlavně milým a srdečným setkáním byla oslava čtyřiceti let trvání podniku ACHP (Agrochemický podnik) Hořesedly, dnes Agro ZZN.

30.9.2016

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám

Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.

29.9.2016

Česko se stalo montovnou Evropy. Pět dopadů, které to na nás má

Na makroekonomických číslech něco nesedí. Česko vykazuje slušný růst ekonomiky, tažený hlavně průmyslovou výrobou a exportem. Navzdory tomu dál působíme v rámci Evropské unie jako chudí příbuzní s průměrným hrubým příjmem 27 tisíc korun, tedy v přepočtu 1000 eur. Od roku 2008 se nám nedaří dotahovat Německo ani Rakousko. Za slušnými makroekonomickými čísly se totiž skrývá problém na mikroúrovni. Příliš mnoho podniků v Česku plní roli pouhé montovny, zatímco lukrativní výzkum a vývoj i marketing a dodávku zákazníkovi zajišťují zahraniční mateřské koncerny.

26.9.2016

Kterak chce ministr Jurečka „odklonit" státní dříví

Stát chce omezit vývoz surového dřeva. Podpoří proto nové pily, kterým zajistí surovinu ze státních lesů. Dřevaři a jejich sdružení ale takový zásah do trhu, který zvýhodní novou konkurenci, svorně odmítají. Vědí, že argument o snížení exportu kulatiny je jen zástěrka a ve skutečnosti jde o pomoc pro pár vyvolených. Státní podpora se šije především pro obří pilu Labe Wood, kterou Rakušané plánují postavit ve Štětí.

24.9.2016

Siláže bude dost. Výnosy jsou oproti loňsku slušné

Hostokryje – Celkem 410 hektarů sklízejí letos jako siláž v Zemědělském družstvu Senomaty. Se sklizní tu začali 12. září. Tehdy měla kukuřice obsah sušiny od 33 do 35 procent. V této chvíli je sklizeno 180 hektarů.

19.9.2016

Podnikatelský úspěch nezačíná založením firmy, ale touhou něco změnit

Rakovnicko - Pro všechny nadšence s podnikatelským nápadem a touhou „dělat věci jinak" otevírá Středočeské inovační centrum (SIC) druhé kolo poradensko-vzdělávacího workshopu SIC LAB.

19.9.2016

Česká stopa v Africe: pivo

Kvašené nápoje se v Africe vyrábějí odpradávna. Spolu s Evropany však dorazila i sem moderní výroba piva. Vývozem pivovarnického know-how na kontinent proslulo i někdejší Československo. Nyní tento obor zažívá v Africe boom – stoupá obliba točeného piva.

18.9.2016

Rok po požáru: pojišťovna ještě zcela neuhradila škodu

Rakovník – Více jak rok uplynulo od rozsáhlého požáru lesa u Nového Dvora
v katastrálním území Chrášťany. Oheň od 3. srpna hasilo na 200 hasičů devět dní. Dva dny z toho zasahoval na místě vrtulník. Podle leteckých snímků oheň poškodil zhruba padesát hektarů plochy.

18.9.2016

Seznámili se s novými hybridy kukuřice i sportovali

Senomaty - I sportovní disciplíny, jako byl hod celou rostlinou kukuřice na cíl (na snímku) nebo srážení plechovek klasy kukuřice, patřily k polnímu dnu 
v Zemědělském družstvu Senomaty. I když se vše odehrávalo ve velkém vedru, na rozdíl od předešlých polních dní, kdy lilo a přítomné přemáhala zima, hosté bojovali s velkou chutí.

10.9.2016

Brigádníci ve chmelu jsou téměř nedostatkové zboží

Rakovnicko – Sehnat spolehlivé a pracovité brigádníky byl vzhledem ke klesající nezaměstnanosti letos pro chmelaře v některých podnicích problém. S nedostatkem brigádníků se potýkali hlavně na jaře, kdy chmel stále ještě potřebuje hodně ruční práce v určitou dobu, která se nedá odložit.

8.9.2016

Výměru chmele chtějí zachovat, případně ji zvýšit

Pochvalov – Celkem sto padesát tři hektarů je k očesání ve firmě Chmel Pochvalov. Stejně jako jinde i tady chmelaře trápí perenospora. Chmel je hodně narostlý, má silný habitus, je rozvětvený až do konce štoků a někde tvoří takzvané boudy.

8.9.2016

Cenová válka se blíží. První dodavatelé chtějí od října zlevnit plyn

Vlna dlouho očekávaného zlevnění cen energií nejspíš dorazí za necelý měsíc. První dodavatelé přislíbili, že cenové nabídky pro domácnosti zatraktivní, i když konkrétní částky a procentuální poklesy zatím tají. Nadějněji než u elektřiny vypadá situace na trhu se zemním plynem, kde zlevnění ze strany RWE i Pražské plynárenské může donutit ke stejnému kroku i konkurenci.

5.9.2016

Kolik stojí státní propaganda? Nedozvíme se ani přes povinné zveřejňování smluv

Sto tisíc za zveřejnění jednoho článku. Skoro čtvrt milionu za videa dvou youtuberů a jejich hlášky na Facebooku. Cena 480 korun za dodání jedné VIP vstupenky na galavečer. I to je součást státní propagandy. Kolik nás jako daňové poplatníky stojí, bychom mohli vědět díky nové povinnosti státních úřadů a podniků zveřejňovat smlouvy v registru. Některé ovšem základní informace tají, byť tím porušují zákon.

2.9.2016

Časté a zákeřné. Pozor na 5 triků, které na vás zkoušejí prodejci

Zneužívání smluvních ustanovení mobilními operátory a dodavateli energií, nefér praktiky podomních prodejců a podvodných e-shopů a také nižší kvalita potravin stejné značky než u západních sousedů. Takový je podle spotřebitelské organizace dTest výběr nejčastějších lumpáren, kterými prodejci zboží či poskytovatelé služeb poškozují české spotřebitele. Portál Dotyk.cz spolu s dTestem vybral pět rafinovaných triků, na něž je třeba dávat zvýšený pozor.

1.9.2016

Nové dotace na bioplynky. Kolik dostane Babiš?

Výroba dotované elektřiny z bioplynu už tři roky převyšuje produkci slunečních elektráren. Zatímco ultralukrativní podpory na nové solární panely stát zarazil, další bioplynové stanice budou díky obnoveným dotacím přibývat. Brusel nyní Česku povolil, aby mohlo dávat podporu novým bioplynkám. Stát na jejich provoz dosud přispěl více než 30 miliardami korun. V oboru se významně angažuje také Andrej Babiš.

30.8.2016

Jen o posvícení ochutnáte pivní zmrzlinu z rakovnického piva

Rakovník – Tradiční pivovar v Rakovníku navýšil svůj prodej, v porovnání s rokem předchozím, o dvacet procent a to jak na tuzemském trhu, tak i trzích exportních.

29.8.2016

Stát podruhé obere vlastníky půdy

Okradl je za komunistů, teď je oškube znovu. Za pozemky, které stát lidem kdysi sebral, jim nedá náhradní, ale jen směšně málo peněz. Půda prý došla, dozvídáme se poté, co statisíce hektarů od státu lacino získali zemědělci a překupníci. Na restituce je přitom pozemků ještě dost. Stát si chce ale půdu zcizenou vlastníkům za bývalého režimu nechat, aby měl rezervu pro své plány. Třeba na budování nových přehrad.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT