VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

23.4.2016

Jarní práce pokračují podle plánu, ale chybí voda

Mutějovice - Řez chmele, věšení a zapichování drátku, to je tento týden výčet prací ve chmelu v Zem-Investu Mutějovice.

19.4.2016

Češi zjistili, jak ušetřit 1500 korun na povinném ručení

Rakovnicko - Zásada číslo jedna zní, za povinné ručení můžete vždy platit méně, než platíte. Zásada číslo dvě je pak o tom, že i levnější povinné ručení umí nabídnout služby, které byste od něj nečekali. Například asistenční služby. Vyplývá to z aktuálního porovnání cen povinného ručení online srovnávačem cen finančních produktů a energií Porovnej24.cz.

11.4.2016

Poprvé zaseli vylepšenou směsku jako krmivo pro dojnice

Malinová – Ideální jarní počasí dovoluje zemědělcům včas dodělat veškeré jarní práce. Stejně je tomu v Družstvu vlastníků Agro Malinová.

3.4.2016

Zemědělce nejvíce trápí chmel, prodej půdy i živočišná výroba

Rakovník – Zhodnocení minulého roku z hlediska produkce rostlinné výroby a chmele, problémy se suchem, zákon o prodeji zemědělské půdy, pokles cen komodit a mnoho dalšího zaznělo na valné hromadě Okresní agrární komory v Rakovníku.

29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Rakovnicko - Nezaplatili vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání? Odložte si daňové přiznání s Deníkem. Celá procedura nezabere více jak 5 minut.

25.3.2016

Jařiny už jsou zčásti v půdě. Zemědělci čekají na lepší počasí

Rakovnicko – Na lepší počasí v této chvíli čeká většina zemědělců na Rakovnicku. Přesto nezaháleli a do polí už vyjeli. Všude už mají přihnojenou ozimou pšenici i řepku. Někde připravovali pole na setí jařin a seli jarní pšenici. Ta se totiž může trochu „zamazat". To znamená, že nemusí přijít do úplně vyschlé půdy.

16.3.2016

Daňové přiznání za patnáct minut

Rakovnicko - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem vám celá procedura nezabere více jak patnáct minut. Proč je to možné?

14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Rakovnicko - Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

6.3.2016

Místo čerstvého chlazeného masa často kupujeme rozmrazené z Polska

Kounov – Jedna z mála zemědělských firem, která má živočišnou výrobu, je Probios Kounov. Jako jediní na Rakovnicku tu chovají krůty. Mají vlastní chov i porážku. Dalo by se říci, že je to stav přímo ideální. Co ve firmě vyroste, hned vedle se porazí a zpracuje a lidé tam mají čerstvé maso,s jasným původem, které vyrostlo „doma."

1.3.2016

Tragické pracovní úrazy z nedbalosti. Kdo nese finanční odpovědnost?

Rakovnicko - Smrt živitele rodiny, invalidita nebo dlouhodobá nákladná rekonvalescence. To jsou nejtragičtější následky pracovních úrazů, z nichž počet smrtelných překračuje v Česku pravidelně stovku ročně. Někteří zaměstnavatelé na bezpečnosti práce šetří, místo aby ji sami zajišťovali.

10.1.2016

Sucho a tropické teploty se nejvíce podepsaly na chmelu

Nesuchyně – Zhodnocení práce během celého roku patřilo setkání členů Okresní agrární komory v Rakovníku v hotelu Lions v závěru minulého roku.

16.11.2015

Projekt Vizionáři 2015 hledá inovativní české firmy a podnikatele

Rakovnicko - Cílem projektu Vizionáři 2015 je zviditelnit a ocenit inovativní jedince a firmy. Až do 20. listopadu lze přihlašovat do soutěže nejzajímavější a nejinovativnější podnikatele letošního roku 2015. Soutěž je vypsána pro ty, kteří pracují ve své firmě inovativně, kteří děláte svůj byznys trochu "jinak", kteří se snaží zákazníkovi nabídnout odlišné služby, které jsou absolutní novinkou. Pro ty, kteří pracují na projektu, který je jedinečný.

8.11.2015

Velké ocenění od rodičů: Díky vám si naše děti vybraly technický obor

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - „Nedostatek odborníků technických oborů je problém, který trápí i náš region. Příčin je celá řada. Zaznamenáváme odchod technicky vzdělaných pracovníků do důchodu a malý nárůst odborně kvalifikované nové generace, která by odcházející pracovní sílu nahradila," řekla v rozhovoru pro regionální Deník předsedkyně Krajské hospodářské komory Střední Čechy Ivana Chottová.

1.11.2015

Vyrábět čerstvé sýry se naučí i studenti zemědělské školy

Rakovník – Nejen s chovem koz a samozřejmě krav se přímo v praxi seznamují studenti Střední zemědělské školy v Rakovníku na Školním statku Středočeského kraje Bulovna, ale také vidí zpracování mléka a výrobu sýrů v malé sýrárně. Zkušenost se jim může hodit v praktickém životě, například při podnikání.

29.10.2015

Vymysleli zlepšovák: díry pro chmel vrtají čtyřikrát rychleji

Chrášťany – Velkou úsporu času a ulehčení práce lidem při výsadbě chmele přinesl nový jamkovač chmelový JCH – 4 poháněný traktorem. Právě takový stroj můžete v těchto dnech zahlédnout ve chmelnicích Zemědělské společnosti Chrášťany.

24.10.2015

Sázejí výhradně žatecký poloraný červeňák

Přílepy -  Podzimní práce ve chmelu v Agrochmelu Kněževes jedou v tuto chvíli naplno. Ve středu kromě jiného pokračovali zaměstnanci ve výsadbě chmele v Přílepích na Kuncově chmelnici.

18.10.2015

Kvůli nedostatku vody v září vynechali orbu pod ozimou řepku i obilí

Chrášťany – Veškeré ozimy v zemi jsou v tuto chvíli v Lupofytu Chrášťany. Kvůli nedostatku srážek letos poprvé zaseli řepku ozimou bezorebným způsobem, oproti jiným rokům, kdy takto řepku sejí jen zčásti.

2.10.2015

Poprvé v historii získal titul Osobnost Českého Goodwillu muž

Rakovnicko - Přesně o půlnoci 30. září skončilo hlasování veřejnosti v kategorii Osobnost v rámci třetího ročníku ocenění Český Goodwill 2015. Největší přízni svého okolí se těšil Václav Kádner, majitel společnosti Lesoservis. Se ziskem 1212 hlasů se tak stal historicky prvním mužem, který získal titul Osobnost Českého Goodwillu!

20.9.2015

Práce jsou v předstihu, ale na poli chybí voda

Malinová – Práce na polích v Družstvu vlastníků Agro Malinová pokračují naplno. V tuto chvíli tu mají zaseté ozimé řepky asi sto třicet sedm hektarů. Některé dokonce už ošetřovali regulátory růstu. Také v nich mají postříkané výdroly (vzklíčené zbytky obilí po předchozí sklizni).

20.9.2015

Mléka mohou dodávat kolik chtějí. Ovšem za mizernou cenu

Rakovnicko – K prvnímu dubnu padly v Evropské unii mléčné kvóty, které určovaly, kolik který stát EU má vyprodukovat mléka. Nyní tedy mohou chovatelé produkovat mléka, kolik chtějí. Mléka je na trhu nadbytek a jeho výkupní cena padá.

7.9.2015

V tropických vedrech chmel zastavil vegetaci

Hořesedly – Jako poslední začali letos se sklizní chmele ve Chmelexu Hořesedly, a to až 25. srpna. Výnos i tady vychází podprůměrný. Nejvíce se na chmelu podepsala červencová sucha a vedra.

6.9.2015

Sklizeň byla kratší. Chmelaři ale neušetří, už teď sčítají ztráty

Kounov – Zhruba o tři dny dříve skončí letos se sklizní chmele v Probiosu Kounov, kde letos mají ke sklizni sto čtyři hektarů. „V pondělí jsme byli asi ve dvou třetinách.

31.8.2015

Dodržují přesný služební postup

Rakovník – Chmel má krásně nasazeno, ale hlávky jsou velmi drobné. Chmelu je málo. Výnos bude proto určitě nižší než loni, zkonstatovala Zdeňka Kounovská, vedoucí školního statku Středočeského kraje Rakovník.

28.8.2015

Tropické teploty: chmel úplně shořel na čtvrtině výměry

Kolešovice – Téměř na čtvrtině výměry, zvláště na suchých a větrných místech, 
v Rakochmelu Kolešovice rostliny úplně zaschly. Dnes je tam pouze květ. Už nyní tu počítají ztráty. Výnos odhadují na ani ne deset metráků z hektaru. Výsledek se liší lokalita od lokality.

23.8.2015

Voda přišla příliš pozdě. Teď komplikuje sklizeň chmele

Nesuchyně – Drobné hlávky, někde i trochu větší, ale řídké, tak vypadá letošní chmel v PP Servisu Nesuchyně, kde jako jediní začali česat už v neděli.

19.8.2015

Voda chyběla všude, přesto obilí i řepka „sypaly“ slušně

Rakovnicko – I přesto, že během posledních dvou měsíců až do neděle nespadla téměř žádná voda a vládly tropické teploty, černé předpovědi zemědělců ohledně výnosů obilovin a řepky se nevyplnily.

17.8.2015

Tradice rodinných firem u nás teprve vzniká

Praha - Devět z deseti zástupců rodinných firem souhlasí, že firmu je potřeba předat ještě za života. Naopak formu závěti označuje jako špatnou variantu drtivá většina majitelů rodinných podniků. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterého se letos zúčastnilo 505 vrcholných představitelů českých rodinných firem. Mnozí majitelé již dosáhli důchodového věku a musí řešit otázku budoucnosti svého byznysu. Ne vždy ale mají možnost předat firmu svým potomkům.

14.8.2015

Žně se chýlí ke konci

Rakovnicko – Letošní žně začaly v obvyklém termínu kolem Cyrila a Metoděje sklizní ozimých ječmenů.

12.8.2015

Žně začali v Maďarsku. Pak se „prosekali“ až do Kněževsi

Kněževes – Vzpomínáte na plechovou kavalerii, kdy kombajnéři z Moravy přijížděli do Čech na pomoc v boji o zrno? Dneska už tak velký „štrúdl" kombajnů na silnici nepotkáte, ale třeba dva, tři ano. S těmi přijel do Agrochmelu Kněževes „na služby" Jiří Jarošík ze Mšených Lázní. Ale ještě před tím si „popojel" do Maďarska, kde letošní sezónu osmého června odstartoval ozimými ječmeny, řepkou, pšenicí a hrachem. Kombajny se tak postupně „prosekaly" až na Slovensko.

8.8.2015

Horké počasí: žně v plném proudu

Kněževes – „Žně jsou v plném proudu a mají hladký průběh," potvrzují v těchto dnech všichni zemědělci na Rakovnicku. Díky extrémním teplotám a počasí beze srážek sklízejí obilí v plné zralosti a odpadá dosoušení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT