Proto byla alokace této prioritní osy v rámci provedených změn posílena. Navýšení finanční alokace v prioritní ose 3 přispěje ke zvýšení zaměstnanosti a k modernizaci pracovních trhů, ke zvýšení vzdělanosti a kvality života obyvatel regionu.

Současně zvýšená podpora do této prioritní osy přispěje ke vzniku sekundárních efektů v oblasti využívání nových moderních technologií a inovací (př. školní vzdělávací programy, oblast zdravotnictví). Zároveň je reflektována skutečnost nárůstu počtu osob seniorů, je řešena problematika stárnutí obyvatelstva v regionu (služby sociální prevence, podpora domovů pro seniory) a s tím související změny, hovoříme o takzvané sociální oblasti podpory programu.

Prioritou bude zejména financování projektů s výrazným vlivem na trhu práce a ekonomický růst regionu Střední Čechy.

V současné době byly díky revizi Regionálního operačního programu posíleny tyto oblasti a aktivity:
• Vzdělávání
• Zdravotnictví
• Sociální oblast

S ohledem na realokaci jsou vyhlášené výzvy, o kterých se čtenáři mohou dovědět více na webových stránkách Úřadu regionální rady www.ropstrednicechy.cz, případně na seminářích pro žadatele a příjemce, které se uskuteční na přelomu března a dubna.

Pro aktuální informace o seminářích doporučujeme rovněž sledovat webové stránky, přes které bude možno se i přihlásit.

Tomáš Novotný, ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy

Propagace cestovního ruchu v Kutné Hoře a okolí

Dne 24. února 2011 se v rámci závěrečného semináře cestovního ruchu uskutečnilo veřejné zakončení projektu CZ.1.15/2.3.00/18.00.374 „Propagace cestovního ruchu v turistické destinaci Kutná Hora a okolí“.

Tento projekt byl realizován společností Průvodcovská služba Kutná Hora a spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj pomocí Regionálního operačního programu Střední Čechy. Předpokládaná dotace z prostředků Regionálního operačního programu Střední Čechy je 4 550 110,00 Kč.

Cíle projektu vycházely ze situace, kdy propagace Kutné Hory a okolí byla formálně, obsahově, geograficky a zejména finančně velmi limitovaná. Cílem projektu tedy byla efektivní propagace a prezentace Kutné Hory a okolí, coby významné turistické destinace Středních Čech, pomocí intenzivního využití rozšířeného portfolia marketingových nástrojů. Naplnění tohoto cíle mělo vést k prodloužení průměrné délky pobytu turistů a maximalizaci zisků z cestovního ruchu pro lokalitu.

Přínosy projektu spočívají především ve zkvalitnění systému propagace turistické destinace Kutná Hora a okolí při využití škály marketingových nástrojů. Byla vytvořena nová ucelená řada propagačních materiálů, mezi nimi i leták s nabídkou pro handicapované turisty, jejichž distribuci zajistila Průvodcovská služba Kutná Hora s. r. o. nejen v rámci regionu, ale i na třech tuzemských a deseti zahraničních veletrzích cestovního ruchu.

Turistická destinace Kutná Hora a okolí se prostřednictvím reklamní inzerce prezentovala v pěti odborných tištěných periodikách. Rozsáhlou rekonstrukcí prošly webové stránky www.guide.kh.cz, jež nyní poskytují komplexní informace o turistické destinaci Kutná Hora a okolí v pěti jazykových mutacích.

Byl vytvořen audiovizuální spot na DVD nosičích, turistická destinace Kutná Hora a okolí se prezentovala formou billboardů a mostních bannerů při dálnicích D1 a D11. Pro odbornou veřejnost Průvodcovská služba Kutná Hora připravila dva press tripy a dva fam tripy, zejména místním subjektům cestovního ruchu byly určeny semináře cestovního ruchu.

Všechny výše uvedené marketingové nástroje byly součástí zkušební fáze reklamní kampaně. Z následného vyhodnocení zkušební fáze vycházel finální návrh reklamní kampaně pro město Kutná Hora a okolí pro rok 2011 a následující období, který nechala Průvodcovská služba Kutná Hora za účelem dalšího rozvoje cestovního ruchu zpracovat. Zároveň byla z popudu realizátora projektu vypracována také aktualizace strategického dokumentu „Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu ve městě Kutná Hora“.

Realizovaný projekt přispěl významnou měrou především k maximálnímu zviditelnění turistické destinace Kutná Hora a okolí v očích koncových klientů i odborné veřejnosti, a to i v období celosvětové finanční krize. Proto lze jen těžko objektivně kvantifikovat naplnění stanovených cílů. Realizovaný projekt přispěl významnou měrou především k maximálnímu zviditelnění turistické destinace Kutná Hora a okolí v očích koncových klientů i odborné veřejnosti. Z toho důvodu jej jeho realizátor, Průvodcovská služba Kutná Hora, hodnotí jako úspěšný.
Nové chráněné bydlení v Hřebči u Kladna

Osoby postižené autismem se mohou těšit z nového domova ve Hřebči. Díky prostředkům z Regionální operačního programu Střední Čechy a obecně prospěšné společnosti Vítej se podařilo zakoupit a zrekonstruovat objekt, který zde poskytuje chráněné bydlení pro dospívající a dospělé autisty a také odlehčovací služby pro rodiny autistů.

Slavnostního otevření domku se ve čtvrtek 17. února zúčastnila radní Středočeského kraje Zuzana Jentschke Stöcklová, ředitel Regionální rady Tomáš Novotný spolu se zástupci společnosti Vítej.

Projekt chráněného bydlení nabízí dospívajícím lidem s autismem perspektivu pro jejich další život. Dává jim domov se stálou péčí a poskytuje jim kvalitní individuální program tak, aby získali smysl života. Tyto aktivity vedou k co nevyšší možné míře samostatnosti a ke schopnosti žít podobně jako lidé bez postižení.

Dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy se předpokládá ve výši cca 13 milionů Kč.

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj
INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

komerční sdělení