Zájemcům, mezi nimiž jsou podle slov RIS3 manažera inovačního centra Jakuba Hudce vítáni nejen začínající podnikatelé, ale i ti, kteří o podnikání teprve uvažují, se dozvědí nejen o tom, jakou podporu jim může nabídnout právě SIC a jak fungují jeho aktuálně nabízené kreativní vouchery.

Vzhledem k tomu, že obal prodává a reklama jakbysmet, totiž kraj chce pomoci podílení konkurenceschopnosti malých středočeských firem – a to právě prostřednictvím kreativních voucherů poskytovaných inovačním centrem. Jde vlastně o finanční pomoc s marketingem bez zbytečně složitého papírování.

Prostřednictvím SIC kraj vyplácí podpory určené přímo na spolupráci s fotografy, grafiky a dalšími tvůrci reklamy nebo designu, aby středočeské výrobky získaly vyšší konkurenceschopnost. Firmám pomůže zaplatit třeba i přípravu nových webových stránek nebo vývoj mobilní aplikace.

Chybět však nebudou ani informace o jiných podporách z dalších zdrojů. Zvláště o nabídkách pro start-upy ze strany agentury CzechInvest a o dotační výzvě agentury API Technologie pro začínající podniky. Stranou pozornosti pak nezůstane ani představení programů Technologické agentury České republiky.

Registrovat se zájemci o účast na kolínském semináři pro začínající podnikatele mohou prostřednictvím webových stránek Středočeského inovačního centra s-ic.cz. Mají na to ještě týden: čas je do pátku 21. února.