„Na tuzemském trhu jsme posílili svoji pozici v jižních Čechách, kam jsme expandovali v závěru loňského roku. Připravujeme další expanzi ve východních Čechách. S rozšířením do této oblasti počítáme na podzim," uvedl ředitel Tradičního pivovaru v Rakovníku Jiří Kovář.

„Prodej piva také podpořil nový e-shop, kde si naši zákazníci mohou nakoupit doslova vše, od piva až po slunečníky, čepice, trika či stále více oblíbenější pivní kosmetiku. 
E-shop využívají naši příznivci z celých Čech i Moravy. Kromě e-shopu pivovar otevřel další firemní prodejnu v Kladně. Od samého začátku je vnímána velmi pozitivně a její oblíbenost a tím samozřejmě i tržby stoupají. Na zahraničních trzích přibyli noví odběratelé v Německu, Maďarsku, Bulharsku, ve Francii. Velmi rád zdůrazním trh ve Francii, kde máme již dva smluvní velkoodběratele a prodeje rostou rychlým tempem. Od 1. července dodáváme pivo rovněž do Jižní Koreje, což je také velmi slibný trh," řekl Jiří Kovář.

Rakovnické pivo ale oceňují i odborníci. V letošním roce získalo ocenění v celém sortimentu našich vyráběných produktových řad a to od Pražačky k Černovaru až po Bakaláře.

Od začátku roku pivovar také investoval do svého strojního zařízení, a to např. v oddělení spilky, ležáckého sklepa či ve strojovně chlazení. Na stáčírně lahví je nový hardware i software paletizace a depaletizace. Dále se připravuje oprava vjezdu do pivovaru. „S rostoucím prodejem připravujeme na přelomu roku další investice na posílení kapacit přetlačných tanků a ležáckého sklepa. Vysoké finanční prostředky jsme vložili také do nákupu nerezových sudů a pivních přepravek," dodal ředitel Kovář.

Velkou investicí byla pro Tradiční pivovar v Rakovníku oprava Divadelní restaurace, která se uskutečnila v lednu a únoru letošního roku. Nyní probíhá kompletní rekonstrukce Divadelního baru, a to včetně velmi vkusně navrženého interiéru.

„Restaurace byla doposud v pronájmu, ale pronájem nenaplnil naše představy a plány, a proto pivovar převzal Divadelní restauraci i bar do své režie. Nemáme v plánu provozovat vlastní restaurace, ale tady jsme udělali alespoň prozatím výjimku. Budeme restauraci provozovat ve vlastní režii s cílem vybudování důvěry a spokojenosti zákazníků tohoto restauračního zařízení," vysvětlil důvod Jiří Kovář. Zrekonstruovaný Divadelní bar a znovuotevřená Divadelní restaurace zahájí svůj provoz 1. září.

Vedoucí restaurace je Eva Hůlová, která nastínila první kroky: „Nyní se nejvíce soustředíme na rakovnické posvícení. Tomu bude odpovídat i nabídka. V restauraci i v baru se budou podávat i kynuté koláče, pečené kachny a husy. Jako zajímavost jsme připravili v baru pivní zmrzlinu z našeho černého a za studena chmeleného piva. Je to taková jednorázová specialita. V průběhu posvícení bude instalováno výčepní zařízení s Bakalářem i v prostranství za kulturním centrem při koncertech kapel. V sobotu plánujeme také grilované selátko."

V dalších dnech se bude v restauraci podávat kvalitní, cenově dostupné menu, a to včetně poledních obědů. „Snahou nás všech bude nabídnout příjemné posezení s dobrým jídlem, pitím a milou obsluhou. Na jídelním lístku hosté najdou jídla české kuchyně vč. guláše, svíčkové či tlačenky s cibulí. Připravujeme i několik specialit našeho šéfkuchaře, pana Jiřího Černého.

Samozřejmostí bude široká nabídka piv z produkce pivovaru Rakovník. „Navíc máme pro hosty restaurace na období od 3. do 11. 9. akci, kterou jistě uvítají. Při jednorázové útratě nad 500 Kč vč. DPH od nás obdrží dárkové balení piva Bakalář," doplnila Hůlová

„Srdečně zveme všechny návštěvníky posvícení, naše přátele, kamarády a příznivce, a to nejen do Divadelní restaurace a baru, ale i na nádvoří pivovaru, kde bude v sobotu 3. 9. probíhat již tradiční program posvícení," uzavřel ředitel Tradičního pivovaru Rakovník Jiří Kovář.