Plno hlásil krátce po setmění i pecínovský Růžek, který je vyhlášený nejen příjemnou venkovskou atmosférou, ale také mnoha kulturními programy. Tím posledním byla Stříbrná sobota, která i v omezených podmínkách přilákala spousty návštěvníků, což potvrdil i provozovatel Ondřej Kinkal.

„Bylo to moc krásné, venku i vevnitř byla spousta lidí, více než jsme očekávali. Také stánků bylo opravdu hodně. Bylo jednoznačně vidět, jak lidem chybí kontakt, nemají kam jít, s kým si popovídat a tady nasáli vánoční atmosféru,“ popsal Ondřej Kinkal.

Ten také přiznal, že poslední týden, kdy byla hospoda otevřena pouze do osmi hodin přinesla nečekané obrázky. „Bylo to až vtipné, že třeba kolem sedmé hodiny večerní už byla spousta lidí pod parou. Přišli třeba už v pět hodin, aby toho stihli co nejvíce vypít,“ povšiml si hospodský.

Tomu opětovné uzavření hospod vzalo čáru přes rozpočet. „Nakoupil jsem zboží za 60 tisíc, tedy z peněz, které jsem měl našetřené z léta. Úplně jsem se vydal z peněz a vůbec jsem nečekal, že se to tak brzy opět zavře. Teď mi peníze leží ve zboží, z něhož má některé omezenou trvanlivost a přitom jsem je mohl investovat třeba do energií, na které teď nemám,“ krčí rameny.

Pecínovský hospodský bude i mezi svátky podobně jako na jaře či na podzim pokračovat v rozvozu jídel a pití a doufá, že omezení nepotrvají dlouho, již jen kvůli tomu, že pecínovský Růžek je rovněž znám kulturními akcemi.

„Celý podzim jsme odložili na leden a už akce opět odkládáme na březen či duben, ale spíše na neurčito, protože nikdo neví, jak dlouho to celé bude trvat. Už jsem se s pozvanými autory i domluvil, že jim zaplatím část honoráře předem, protože pro ně je to jejich živobytí,“ dodal Ondřej Kinkal.