Podprůměrné výnosy vycházejí i v ostatních chmelařských lokalitách, takže se rekordy z předešlých dvou let rozhodně opakovat nebudou. Rostliny trpí nedostatkem vody, která nespadla téměř přes celé prázdniny, a usychají nastojato.¨

Habitus rostlin je slušně narostlý, jenže v některých lokalitách chmel ani nenahlávkoval a ve špičce ještě kvete. Dále rostlina ale nic nedělá.

Květy i nevyvinuté a neuzavřené hlávky jsou ale doslova upálené slunečním žárem. Ještě v pondělí nebyla situace tak zoufalá, ale úterní tropické teploty dílo dokonaly. Ve středu tady spadlo zhruba sedm milimetrů, voda se však v porostech udržela jen malou chvilku.

Štokům usychají postranní větve. Rostlina odebírá vodu 
z listů, ty usychají a začínají opadávat. Některé štoky jsou od špičky suché. Chmelnice tak na první pohled vyhlíží, jako kdyby ji postihla nějaká choroba. Vše však způsobilo sucho a vysoké teploty.

„Takových ploch je tady zhruba čtyřicet hektarů. Přitom habitus mají rostliny pěkný, kdyby přišla voda včas, daly by slušný výnos. Kdyby přišla voda v těchto dnech, snad by ještě něco zachránila, ale spíše ne," řekl dále Šrámek.

S nedostatkem vody se lépe vyrovnávaly mladé porosty. Těch je v Rakochmelu většina, protože je v posledních několika letech stále obnovují. Obsah alfa hořkých látek je i tady nadprůměrný.

Kolešovičtí letos sklízejí sto deset hektarů . Sklizeň chmele rozjeli od soboty. Počítají se šestnácti dny. Vzhledem 
k menšímu množství chmele to bude možná o něco dříve.

Na sklizni se podílí celkem osmdesát lidí, stálých zaměstnanců i brigádníků. Ti přijíždějí většinou z Ostravska. V Kolešovicích pracuje i několik Slováků, kteří na jaře zapichují drátek i zavádějí. Ve středisku Heřmanov jede pět česaček a dvě pásové sušárny. V Kolešovicích dvě česačky a jedna komorová sušárna.

Zdravotní stav rostlin, co se týká chorob a škůdců, je dobrý.
„Ošetření proti svilušce a perenospoře jsme zvládli včas. I když teď chmel vypadá jako napadený perenosporou, ale hlávky jsou suché," uzavřel chmelař Karel Šrámek.

Další informace ze sklizně chmele vám budeme přinášet i v příštích vydáních Rakovnického deníku.