Podle ředitele Tradičního pivovaru v Rakovníku Jiřího Kováře je nárůst na tuzemském trhu spíše pozvolný, ale čas na detailnější hodnocení nastane až později. „Od otevření zahrádek uplynuly pouhé čtyři týdny. V posledních dnech je možné díky zlepšujícímu se počasí zaznamenat pozvolný nárůst odbytu,“ uvedl ředitel pivovaru.

Zájem o balené pivo je i po znovuotevření restaurací a hospod nadále konstantní. „Je to trvalý trend, který nezávisel na epidemii, jen v ní byl mnohem zřetelnější, protože téměř zmizel prodej sudového piva,“ dodal Kovář, který předpokládá, že tento současný spotřebitelský zájem bude trvat i nadále, navzdory uvolňování opatření.

Léto bude na kulturní akce bohaté

V minipivovaru Olešná po znovuotevření restauračních podniků stoupl prodej sudového piva, ale naopak poklesl prodej v PET lahvích. „Celkem se nám daří, vaříme celou dobu a objem piva se nyní možná ještě malinko navýšil,“ potvrdil majitel pivovaru Pavel Malkovský.

Také majitel řevničovského minipivovaru David Máša neměl problém s odbytem ani před otevřením hospod. „Odbyt se nám trochu zvýšil a asi ještě zvýší, protože po hospodách se piva prodává více, ale nás to nijak netížilo ani předtím. V létě asi budeme mít malou kapacitu, jsme malý pivovar, takže bude problém, aby bylo piva dost. Ale to je příjemná starost,“ usmál se Máša.

Pivovary na Rakovnicku po uvolnění opatření mohou na svých dvorech opět pořádat kulturní akce. Například v Mutějovicích odstartoval PodDžbán fest, který čítá deset koncertů po celé léto. V Olešné se v neděli odehraje divadelní představení spolku RePublika – Boss Babiš a začátkem července se zde koná třídenní hudební festiválek a v plánu jsou i další akce.