Tuto informaci Rakovnickému deníku potvrdila asistentka ředitele firmy Eberspächer Zdenka Hayden. „Provoz bude omezen z důvodu, že zavírají i automobilky. Tím pádem nemáme momentálně pro koho dodávat. Zatím to vypadá, že velmi omezená výroby by šla uskutečnit v patnáctém týdnu, tedy týden před Velikonocemi. Jednalo by se ovšem o pouze několik lidí,“ přiblížila Zdenka Hayden.

ONLINE o koronaviru najdete ZDE:

V současné době je oficiální den znovuotevření naplánován na 14. dubna. „Samozřejmě se ale situace může úplně změnit. Tím, že existuje jeden nakažený v Pavlíkově, tak jsme ve čtvrtek všechny zaměstnance, kteří mají trvalý pobyt v Pavlíkově nebo Panoším Újezdě, poslali domů,“ doplnila Zdenka Hayden.

Naopak žádné omezení provozu ani výroby nechystají v závodě Lasselsberger v Lubné u Rakovníka. „Zatím jsme o omezení výroby neuvažovali a nechceme ji nyní omezovat. Jinak samozřejmě řešíme různá bezpečnostní opatření, kterých jsou i desítky. Nechceme například, aby se lidé potkávali ve větším počtu, takže jsme třeba i rozšířili dobu výdeje jídla v jídelně, aby se jednotlivé útvary prolínaly. Kdyby k nákaze u některého zaměstnance došlo, aby byl útvar izolovaný,“ vysvětluje Aleš Voráček, personální ředitel společnosti Lasselsberger.

Také v P&G Rakona žádné omezení výroby nemají, ba naopak. „Vyrábíme standardně, dokonce i více, protože naše produkty jsou nyní na trhu velmi žádané. Spousta lidí chce více prát, čistit, takže se snažíme maximalizovat výrobu tak, abychom uspokojili poptávku nejen v České republice ale i ve světě nebo v Evropě,“ popisuje ředitel P&G Rakona Tomáš Andraščík.

V podniku jsou pouze organizační omezení, aby byla minimalizována možnost přenosu nákazy koronavirem mezi zaměstnanci. „Jedná se o určitá restriktivní nařízení v souladu s nařízeními vlády. Minimalizujeme počet lidí, kteří jsou v továrně, takže naši zaměstnanci pracují mnohem více z domova. Dále minimalizujme interakci mezi zaměstnanci, snažíme se je držet v určitých zónách, směnách, aby se co nejméně střetávali. Snažíme se minimalizovat i počet lidí, kteří chodí do kantýny na jídlo, aby v případě, že by byl někdo nakažen, došlo k minimálnímu přenosu na ostatní zaměstnance,“ dodává Tomáš Andraščík.

Koronavirus v Česku