V současné době na Bulovně chovají patnáct koz. „Zkraje jsme kozí mléko jen prodávali spolu se syrovým kravským mlékem. Ale měli jsme z chovu nějaké přebytky, proto jsme začali s výrobou sýrů. Samozřejmě jsme počítali s tím, že se studenti seznámí s výrobou sýra v domácích podmínkách. Sýrárna je vybavena základním zařízením," uvedla vedoucí školního statku Zdeňka Kounovská.

Sýrárna vznikla z bývalé prádelny a teď navazuje na místnost pro prodej mléka. Jsou zde lednice a veškeré vybavení je z nerezu.

V loňském roce sem studenti přicházeli v rámci zájmového kroužku a seznamovali se s výrobou sýrů. Nyní by si práci v sýrárně měli vyzkoušet všichni studenti oboru agropodnikání a naučit se pasteraci mléka, naočkování mléka, vykapání, krájení sýrů, balení.

Protože produkce mléka u koz je sezónní záležitost, dojí se zhruba od dubna do konce října, v tuto dobu je výroba kozích sýrů nejvyšší. Ale po celý rok se tu vyrábějí sýry z mléka kravského, které se tu prodává už několik let před vybudováním sýrárny. S jeho prodejem tu začali proto, aby lidem ukázali, jak chutná syrové kravské mléko před tím, než se zpracuje v mlékárně.
Prodej ze dvora ale není pro statek rozhodujícím příjmem. Statek denně produkuje patnáct až osmnáct set litrů. Ze dvora se nejvíce za den prodalo tři sta až tři sta padesát litrů.

Kapacita sýrárny je omezená. Někdy se stane, že jsou sýry rychle vyprodány. Někdy zbývají. Například během letních prázdnin lidé přijíždějí méně, naopak před svátky bývá vyprodáno. „Nemůžeme výrobu sýrů zvyšovat, protože nechceme zastavit prodej kozího mléka, pro které si sem už jezdí stálí zákazníci," vysvětlila Kounovská.

Nabídka sýrů je široká. Jsou buď přírodní, jen nasolené neochucené, nebo nasolené se sušenými bylinkami a kořením, například medvědím česnekem. Můžete ochutnat i nakládané v oleji a bylinkách. Sýry jsou tvarované v kulatých formičkách. Prodávají se vakuované.
Zajímavostí je i Bulovenský pletenec, sýr typu jadel nebo sýrové nitě. Kromě toho se v sýrárně vyrábějí pomazánky a tvaroh z kravského sýra. Obojí se balí do plastových kulatých krabiček s víčkem, vše s vyznačeným datem spotřeby.

„S rozšířením sortimentu například o zrající sýry nepočítáme. Nemáme tu vhodné prostory pro zrání. Sýry se prodávají bezprostředně po výrobě. S čerstvými sýry budeme pokračovat, to je základní i z hlediska výuky. Výroba každého sýra začíná pasterací mléka a přidáním sýřidla.

Jaký sýr bude, záleží na přidané kultuře a dalším zrání sýra," řekla Zdeňka Kounovská.
Sýry a jogurty kromě školního statku můžete ochutnat také na různých akcích, například v rakovnickém pivovaru nebo na jarmarku v Senomatech. Dále na školním statku uvažují o oslovení větších firem v okolí s nabídkou balíčků sýrů a dalších mléčných výrobků i mléka pro zaměstnance.