Rakovnická policie pátrá po nebezpečném žháři, který na svědomí požár rekreační chaty do katastru Nového Strašecí. Z celodřevěné chaty, která stála v místech zvaný Šibeniční vrch zůstalo jen torzo.

„Na místo požáru byla vyslána jedna profesionální zásahová jednotka ze stanice Stochov a tři zásahové jednotky Sborů dobrovolných hasičů obcí Nové Strašecí, Ruda a Rynholec,“ vyjmenoval vedoucí oddělení zjišťování příčin vzniku požárů Libor Pospíšil.

Po příjezdu hasičských jednotek a novostrašeckých policistů na místo události bylo zjištěno, že rekreační chata je už v plném rozsahu zasažena požárem. „Hasiči na likvidaci požáru použili 3 útočné proudy C.

Velké množství hořlavých materiálů, pozdní ohlášení a komplikovaná cesta na místo zásahu spolu zapříčinily rozvoj a nárůst intenzity požáru, který se hasičům podařil zlikvidovat až v době, kdy z chaty už nic nezbylo,“ doplnil Libor Pospíšil.

Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. „Už víme, že chatu kdosi mezi druhou až třetí hodinou odpolední úmyslně zapálil. Případ proto prošetřujeme jako podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci,“ potvrdil mluvčí rakovnické policie René Černý.

Požárem vznikla majitelkám objektu škoda 400 tisíc korun.