První z volajících, který požár oznamoval, běžel otevřít vrata, aby mohla technika ihned vjet do dvora. Za chvíli se ozval další telefonát, volající uvedl, že část objektu je velmi zakouřená a je slyšet bouchání obyvatel, kteří se přes nedýchatelný kouř nemohou dostat ven z bytů.

Velmi rychle, asi za dvě minuty od nahlášení události, se na místo dostavila hlídka Policie ČR. Její příslušníci se snažili o záchranu uvězněných osob. Vzápětí na místo přijeli hasiči. „Zasahovali v dýchací technice a pomocí vyváděcích masek zachránili tři obyvatele domu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Při zásahu bylo z objektu evakuováno dalších 14 lidí. Hasiči nasadili vysokotlaký proud a za čtvrt hodiny měli požár pod kontrolou.

Podle informací velitele zásahu posádky zdravotnické záchranné služby na místě ošetřily a následně převezly do nemocnic čtyři intoxikované osoby, z toho byli dva policisté. Uvažovalo se i o využití evakuačního autobusu a zajištění nouzového ubytování, ale nakonec to nebylo nutné.

Zhruba za hodinu byl požár uhašen a velitel umožnil obyvatelům návrat do svých bytů. „Před tím byl celý objekt odvětrán pomocí elektrického přetlakového ventilátoru,“ poznamenal Jaroslav Gabriel.

Vyšetřovatel hasičů stanovil jako příčinu vzniku požáru vznícení matrace od nedopalku cigarety. Oheň a zplodiny hoření způsobily škodu za sto tisíc korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši dvou milionů. Další šetření na místě prováděl také specializovaný útvar Policie ČR.