Požár vypukl v sobotu v půl šesté večer.Spolu s rakovnickými hasiči na místo neprodleně přijeli také policisté, záchranáři a také dobrovolní hasiči z obcí Lužná a Kněževes.

Mluvčí policie Lenka Uriánková popsala co v následujících minutách po jejich příjezdu následovalo: „Kolegům se přihlásil šestadvacetiletý soused, který jim sdělil, že slyšel z vedlejšího domu volání o pomoc."
Po okamžitém vniknutí do hořícího domku byla v jeho prvním patře, v prostorách kuchyně, nalezena bezmocně ležící dvaašedesátiletá žena.

Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková konkretizovala: „Nadýchala se zplodin z ohně. Rychle byla z hořící místnosti vyvedena ven." Pak byla odvezena záchranáři do nemocnice Kladno na oddělení ARO.
„V podkrovní místnosti hořela postel. Muže, který nájemkyni bytu pomohl, také odvezli záchranáři do kladenské nemocnice s popálenými dýchacími cestami," konstatovala dále Lenka Kostková k dramatickým chvílím v hořícím domě.

Hasiči požár dostali pod kontrolu v 18 hodin, postel i její okolí uhasili, zadýmené prostory odvětrali.
Zhruba po hodinovém zápasu s plameny byl požár konečně zcela zlikvidován. „Způsobená škoda na zařízení místnosti a střešní konstrukci je předběžně odhadnuta na jeden milion korun," doplnila Lenka Kostková.

Uchránit se hasičům podařilo hodnoty za 1,5 milionu korun. „Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Kladno, který byl na místo povolán policistům sdělil, že pravděpodobná příčina požáru je od mobilního telefonu, který byl v zásuvce," dodala ještě policistka Lenka Uriánková.