Po 21. hodině byli hasiči přivoláni na pole u obce Drahouš poblíž Jesenice. Hned při příjezdu jim bylo jasné, že tady se už mnoho zachránit nedá; leda zabránit rozšíření požáru. Likvidovat plameny totiž museli také na strništi v okolí. Samotný požár i jeho hašení se obešly bez zranění.

„Ačkoli první jednotka dorazila na místo za deset minut od ohlášení, byl kombajn požárem zcela zasažen a začínalo kolem něj hořet strniště,“ konstatoval ve čtvrtek mluvčí hasičů Jan Sýkora. „To se hasičům podařilo velmi rychle zahasit pomocí lafety – a mohli se tak plně soustředit na uhašení kombajnu. K tomu použili dva vodní proudy,“ přiblížil zásah, do kterého se zapojily jednotky profesionálních hasičů z Rakovníka a jesenického dobrovolného sboru. 

Zdolat plameny se hasičům podařilo během necelých dvaceti minut, načež se mohli soustředit na vyhledávání skrytých ohnisek hoření. „Zemědělci pomohli zajistit strniště tím, že na místo přijel traktor s diskovým podmítačem a celé okolí požáru narušil, čímž se zabránilo případnému rozhoření a šíření požáru ze skrytého ohniska,“ poznamenal Sýkora.

Do akce se zapojila i jednotka dobrovolných hasičů městysu Kněževes, která držela pohotovost na své zbrojnici jako zálohu za stanici profesionálních hasičů stanice Rakovník pro případ potřeby dalšího výjezdu.

Ve středu večer také hasiče na Rakovnicku intenzivně zaměstnávalo hašení lesního požáru u obce Šípy. Ten likvidovali dokonce v rámci vyhlášeného třetího stupně požárního poplachu – druhého nejvyššího.